Elon Musk Dogecoin İçin Taktik Değiştirdi: Antik Roma Köpek İskeleti Viral Oldu!

739

Kripto para piyasası, Mayıs ayının ortalarında meydana gelen kaotik çöküşün ardından, Ağustos’un başlarında ivme kazanarak toparlanma aşamasına girdi. Doğal olarak, Tesla CEO’su Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’ine verdiği destek de yeninden hortladı.

”Antik DOGE”

Kripto para endüstrisinde önce kahraman sonra da düşman ilan edilen Musk, Dogecoin taktiklerini değiştirdi. Geçmişte, çoğunlukla çeşitli meme paylaşımları ile DOGE’ye desteğini gösteren ünlü milyarder, bu sefer antik Roma kalelerinden biri olan Vindolanda’da yapılan kazılarda ortaya çıkan 2 bin yıllık bir köpek iskeleti fotoğrafın altına yorum yaparak yaratıcılığını gösterdi.

Ünlü arkeolog ve Roma tarihçisi Gareth Harney tarafından paylaşılan resmin altına, Musk “antik Doge” yazdı. Normalde pek fazla ilgi görmeyen tarih ve sanat paylaşımlarının aksine, resim kısa sürede ilgi odağı oldu. Dogecoin destekçileri tarafından yorum ve beğeni yağmuruna tutulan paylaşım 10 binden fazla beğeni ve 750’den fazla yorum almayı başardı.

Uyarılara rağmen Musk Dogecoin için desteğini sürdürüyor

Musk kısa süre önce tanınmış bir milyarder yatırımcı ve DOGE hayranı olan  Mark Kuban’a da desteğini gösterdi. Kuban, ödeme mekanizması olarak DOGE’nin BTC veya ETH’den çok daha güçlü olduğunu belirtti. Musk da paylaşımıyla bu görüşü onayladu. Musk, yaptığı paylaşımlar nedeniyle, hacktivist grup Anonymous’tan ciddi tehtidler almıştı. Bilgisayar korsanları Musk’ı Dogecoin’i destekleyerek insanların hayatlarıyla oynamakla suçladılar ve Musk’ın görmezden gelmeyi seçtiği bu spekülatif davranışı durdurması için uyardılar.

Elon Musk'tan Köşeyi Dönmek İsteyen Dogecoin Yatırımcılarına Mesaj!
 

Elon Musk, kripto para piyasası üzerinde güçlü bir etkiye sahip. Musk, Dogecoin,  yılın en iyi kripto para birimi olmaktan çok uzak, ancak Musk’ın etkisi hala oldukça güçlü bir şekilde hissediliyor. Aslında Dogecoin’in yeni popülerlik dalgası, geliştiricilerinin geri dönmesine ve projenin teknolojisi üzerinde çalışmaya başlamasına neden oldu ve hatta Dogecoin Vakfı, geçen hafta projenin geleceği için büyük planlar olduğunu belirterek reformunu duyurdu. Şimdilik, DOGE hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında, ancak kripto piyasası önümüzdeki haftalar ve aylar içinde boğa koşusunu sürdürmeyi başarırsa, DOGE eski günlerine dönebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Invezz.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku