Robert Kiyosaki’den Çarpıcı Yatırım Tavsiyesi: Altın ve Bitcoin Listede Var mı?

338

“Zengin Baba, Yoksul Baba” isimli kitabıyle ekonomi dünyasında ses getiren ekonomist ve yazar  Robert Kiyosaki, değer deposu olarak görülen varlıklar arasında Bitcoin (BTC)’in zirveye oturacağını idda etti. BTC’nin  uzun vadede fonların korunması ve enflasyondan korunma gibi işlevleri sayesinde altın ve gümüşü geride bırakacağına inanan yazar, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ve gümüş en iyi yatırım tercihleri!

Yazara göre sorunun asıl kaynağı, ABD finans sistemindeki tıkanıklık, Merkez Bankasının sorumsuzca ve sınırsızca para basması, Hazine Bakanlığı ve Biden’ın yanlış ekonomi politikaları. Kiyosaki, Mayıs ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin mevcut mali durumu, Bitcoin ve altın hakkındaki görüşlerini paylaşmış ve şunları söylemişti:

2008 krizinden sonra Merkez Bankası ve Hazine, 700 milyar dolar bastı. 2021’de Merkez Bankası ve Hazine 7 trilyon dolar basacak. Tarihteki en büyük çöküş geliyor. En kötü yatırım hisse senetleri!  Şu anda, altın, gümüş ve Bitcoin almayan herkes aptaldır.

 

Daha önce, Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklara eşit ölçüde yaklaşan ekonomist, son dönemde BTC’yi altına karşı tercih etmesiyle gündeme oturdu. Haziran ayında iki kez yazar, “dünya tarihinin en büyük çöküşünün geleceğini” beklediğini tweetledi ve yatırımcıları BTC almaya çağırmıştı. Yazar, Mart ayında ABD Kongresi tarafından onaylanan 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi  planına atıfta bulunarak “en büyük balon büyüyor” diye yazdı. Bugün paylaştığı tweet’te Kiyosaki şunları söyledi:

Bitcoin fiyatı fırlıyor, altın durgunlaşıyor, dolar düşüyor ve gümüş tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yüzde 50 altında. Dolar düşmeye devam edecek, şu anda BTC ve gümüş en iyi yatırım varlıkları.

Santiment ve önde egelen analistten önemli BTC açıklaması

Ağustos’un başlarında, lider kripto para birimi 40 bin dolar seviyesine ulaşmak için ivme kazandı. 23 Ağustos’ta PayPal, Birleşik Krallık’taki müşterilerinin PayPal hesaplarından kripto para çekmelerine yakında izin vereceğini açıkladıktan sonra, Mayıs ayından bu yana ilk kez 50 bin doları aştı. PayPal platformunda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemlerine izin verecek.

Santiment, 23 Ağustos Pazartesi günü, Kara Perşembe’den (12 Mart 2020) bu yana merkezi borsalara gidip gelen en büyük Bitcoin miktarının görüldüğünü bildirdi. Kripto borsalarına yaklaşık 845 bin Bitcoin gönderildi. Toplam 825 bin Bitcoin çekildi (büyük olasılıkla soğuk cüzdanlara gönderildi). Önde gelen bir CryptoQuant analisti, vadeli işlemlerde açık pozisyon artmaya devam ettiği için şu anda piyasanın büyük olasılıkla hala korku yaşadığını tweetledi; ancak, fonlama oranının düşük bir seviyede kaldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku