Elon Musk’ın NFT ve Web3 Yorumu Büyük Yankı Uyandırdı!

662

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce paylaştığı tweet’iyle Web3 odaklı coin’leri  savunan insanlar ile alay etti.

Elon Musk Web3 odaklı coin’lerle alay etmek için erkekler tuvaletinde geçen bir meme’i paylaştı

Multi milyarder Elon Musk, bir adamın bir erkek tuvaletine girip bir sürü boş pisuvarın yanından geçerek kripto, web3 ve merkeziyetsiz özerk organizasyonlara (DAO’lar) desteğini bir yabancıya ilan etmesini gösteren popüler “Pisuar Görgü Kuralları” çizgi romanının üç panelli bir versiyonunu paylaştı.

Ünlü milayarder Elon Musk, erkekler tuvaletinde geçen bir meme’i takipçileriyle paylaştı. Meme’de yer alan ifadelere göre bir adam, bir sürü boş pisuarın yanından geçerek tuvaletteki başka bir adama, kripto, web 3.0 ve merkeziyetsiz özerk organizasyonlara (DAO’lar) desteğini anlatıyor. Bu meme’in, popüler “pisuar görgü kuralları” çizgi romanından alındığı belirtiliyor.

Musk, Billy Markus’un, dolandırıcılıkların çoğalmasıyla ilgili bir tweet’ine yanıt olarak NFT’ler türetti

Web3 terimi, kripto fenomenlerinin ve risk sermayedarlarının son birkaç aydır ağzından düşürmediği yeni bir terim haline geldi. Terimin tam tanımı belirsiz olsa da, “web 3.0”, insanların Blockchain ve diğer en son teknolojilerin yardımıyla verilerinin sahipliğini geri aldığı bir internet versiyonu olarak adlandırılıyor. Cornell Üniversitesi profesörü James Grimmelmann kısa süre önce web 3.0’ı vaporware (buharlı yazılım) olarak tanımladı. Ancak Musk, bu haftanın başlarında bu “süslü terimin, kendisine saçma geldiğini” tweetledi. Musk ayrıca Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un sektördeki dolandırıcılıkların çoğalmasıyla ilgili bir tweet’ine yanıt olarak NFT’ler türetti. Bununla birlikte, NFT çılgınlığının bazı savunucuları tweet’i bir onay olarak gördü.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, AXS ve MANA’nın yanında SandBox gibi platformlarında dahil olduğu Web3 ağı, 2021’de ilk belirtilerini verdiği üzere yenilikçi bir altyapı olmaya hazır. Bu sene ABD’deki yatırımlarıyla dikkat çeken FTX, şimdi ortakları Lightspeed Venture ve Solana Ventures ile Web3 oyun evrenine hazırlanıyor. Dev ortaklığın ilk hamlesi, Faraway oyun stüdyolarına yapılan 21 milyon dolar yatırım oldu. FTX ve Lightspeed, Pine Studio tarafından geliştirilen platformun fonlama turunda en büyük yatırımı yapan şirketlerdi. Lightspeed, bir çok erken aşama oyun ve kripto şirketine 300 milyon dolarlık yatırım yaptığını da bildirmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku