Shiba Inu (SHIB)'nun Kurucusundan Elon Musk'a Hodri Meydan!
Shiba Inu (SHIB)'nun Kurucusundan Elon Musk'a Hodri Meydan!

Elon Musk’ın Önümüzdeki Günlerde Bu 3 Kripto Para Birimine Yatırım Yapması Bekleniyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Tesla hisselerinin bir kısmını satarak, 6,9 milyar dolar gelir elde etti. Önde gelen kripto para meraklılarından biri olan Musk, kazancı ile önümüzdeki günlerde yeni kripto para birimlerine yatırım yapabilir. Bitcoin, Shiba Inu ve Floki Inu, milyarderin satın alabileceği bazı kripto para birimleri olarak görülüyor.

Elon Musk, Tesla hisse senetlerini yaklaşık 7 milyar dolara sattı

Elon Musk sözünü tuttu ve Tesla hisselerini satmaya başladı. Cebinde milyarlarca dolar olan Tesla CEO’sunun, söz konusu geliri ile kripto para piyasalarına büyük bir giriş daha yapabileceği düşünülüyor.
Geçen hafta Elon Musk, Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmama konusunda karar vermek için takipçileri arasında bir Twitter anketi yaptı. Kullanıcıların %58’i olumlu oy kullandı ve sözüne sadık kalan Musk, hisselerinin bir kısmını satmaya başladı. İlk satış ile Tesla CEO’su 5 milyar doların üzerinde kazanç sağlarken ve 639.737 adet hissenin satışı ise 687 milyon dolar değerindeydi. Cuma günü Tesla hissesinde 1,2 milyar dolar değerinde daha satış gerçekleştirildi. Anketin açıklanmasından ve hisse satışından bu yana Tesla’nın hisse fiyatı istikrarlı bir düşüş gösteriyor. Son 24 saatte Tesla hisse senedi %3,31 düşüşle 1.033 dolardan işlem görüyor.

Şu ana kadar yaklaşık olarak 7 milyar dolar gelir elde eden Elon Musk, yönünü oldukça ilgi gösterdiği kripto para piyasalarına çevirebilir. Ünlü CEO temmuz ayında Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu açıkladı. Diğer taraftan meme kripto paralarına olan yakınlığı Musk’ın bir sonraki hamlesini biraz öngörülemez hale getiriyor. Bazı topluluk üyeleri, Musk’ın Bitcoin varlıklarını DOGE ve SHIB gibi meme paralarına yatıracağını düşünüyor. Bu yılın başlarında Bitcoin konusundaki iyimserliği sonucunda Tesla CEO’su Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldı ve Tesla araçları için Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Geçen ay Musk, Bitcoin’in fiyatını 69.000 dolar ve Ethereum’u 4.200 dolar olarak tahmin eden bir meme yayınladı. SEC’e yapılan başvurular, Tesla’nın araçları için tekrar ödeme aracı olarak Bitcoin’i kabul etme yolunda olabileceğini düşündürüyor.

Köpek temalı kripto para birimlerinden hangisi Musk’ın ilgisini çekiyor?

Elon Musk, meme paralarına olan sevgisini gizlemedi ve 50 milyondan fazla takipçisi ile meme kripto para  birimleri ile ilgili görüşlerini Twitter’dan paylaştı. DOGE’nin %1.000’in üzerindeki yükselişi, Musk’ın sosyal medyadaki paylaşımlarına dayandırılabilir. Bu durum analistlerin milyarderin meme kripto paralar üzerinde yoğunlaşabileceğini düşünmelerine sebep oluyor. Meme kripto paralardan bir diğeri bu sıralar özellikle  dikkat çeken Shiba Inu. Bir Tesla’da üzerinde Shiba Inu köpeğinin fotoğrafını yayınlaması, meme kripto paranın değerini aya gönderirken, Musk’ın ilgisini çektiği şeklindeki algıya neden oldu. Ancak Musk, toplulukta sahip olduğu muazzam etkiye rağmen elinde herhangi bir Shiba Inu tokeni olmadığını belirtti.

Kriptoarena.com olarak daha önce yer verdiğimiz üzere, kripto para topluluğunun tartışmalı isimlerinden Elon Musk, Twitter’da yaptığı paylaşımda Shiba Inu cinsi köpeğinin isminin Floki olacağını söyledi. Elon Musk ayrıca Vikinglerin ayda olduğu şeklinde yorumlanabilecek bir gönderi yayınladı. Tweet yayına girdiğinden beri Floki Inu’nun fiyatı parabolik görünüm aldı. Bu paylaşım Elon Musk portföyüne Floki Inu mu eklemek istiyor şeklinde yorumlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk’ın Önümüzdeki Günlerde Bu 3 Kripto Para Birimine Yatırım Yapması Bekleniyor!

Yorumlar kapalı.