Elon Musk tan Twitter da Heyecanlandıran Soru! Tesla Bitcoin mi Satın Alıyor? 

0 0

Tesla CEOsu Elon Musk Twitterda takipçileriyle yaptığı sohbet sırasında elektrikli otomobil şirketinin  bilançosuna Bitcoin ekleyebileceği spekülasyonlarını ateşledi.

Teslanın yükselen hisse fiyatını bu yıl küresel zenginler listesinin tepesine taşıyan milyarder girişimci Musk Twitterda milyarlarca Tesla dolarını Bitcoine dönüştürmenin mümkün olup olmadığını sordu

 Hem Tesla hem de uzay taşımacılığı şirketi SpaceXin CEOsu Muska son aylarda 1 milyar doların üzerinde Bitcoin satın alarak büyük ilgi gören MicroStrategy CEOsu Michael Saylor şöyle yanıt verdi.

“Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız Tesla bilançosunu dolardan Bitcoine çevirin. S&P 500deki diğer firmalar sizi takip edecek ve zamanla 1 trilyon dolarlık bir iyilik haline gelecektir.”

 Teslanın hisse fiyatı 2020ye kadar göz alıcı bir şekilde yüzde 730 arttı ve Pazartesi günü S&P 500e altıncı en değerli şirket olarak girmeye hazırlanıyor. Listenin başında teknoloji devleri Apple AAPL Microsoft MSF AmazonGoogle GOOG Alphabet ve Facebook geliyor.

Bu arada Bitcoin fiyatı bu yıl yüzde 235 civarında artarak daha önce görülmemiş en yüksek seviyelere tırmandı ve üç yıllık ayı piyasasını sona erdirdi.

Musk daha sonra: “Bu kadar büyük işlemler mümkün mü?” diye bir soru sordu. Bitcoin ve kripto para topluluğunun yanı sıra gene Saylor da şöyle bir cevap verdi: Bitcoine dair her şeyi öğrenebileceğiniz kitaplarımı sizinle yaylaşabilirim

Saylor Musk ile herhangi bir ayrıntıyı özel olarak paylaşıp paylaşmadığını soran bir soruya yanıt vermedi.

Saylorun yaz boyunca açıklanan yaklaşık 500 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı o zamandan bu yana değeri iki katından fazla arttı ve şirket bu ay daha fazla Bitcoin satın almak için tahvil satışları yoluyla 600 milyon doları aştığını duyurdu.

Muskın Saylor ile etkileşimi Teslanın portföyüne Bitcoin koyabileceği spekülasyonuyla kripto para birimi topluluğunu heyevanlandırdı.

Bitcoin ve kripto para birimi odaklı hedge fonu Morgan Creek Digitalin kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano Twitter üzerinden “Elon Musk Teslanın herhangi bir bilançosunu Bitcoine dönüştürürse internet yıkılacak” dedi.

Önde gelen bir altın yatırımcısı ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff ise Musku “bu oyuna düşmemesi” konusunda uyardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku