Elon Musk Tahttan İndi: Konuştukça Serveti Eriyor!

0 92

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, son zamanların tartışılmaz en çok konuşulan ismi. Çılgın projeleri, Mars hayalı ve özellikle de kripto para dünyasındaki tutumlarıyla gündemden düşmeyen Musk, dünyanın en zenginleri listesinde geriledi. Ocak ayından beri serveti yüzde 24 azalan Tesla kralı, Forbes’un listesinde üçüncülüğe düştü.

Serveti eridi

Bloomberg verilerine göre Tesla CEO’su, günde 3,16 milyar dolar kaybederek milyarderler sıralamasında üçüncü sıraya geriledi. Musk şu anda lüks şirketler grubu LVMH Moët Hennessy’nin 72 yaşındaki CEO’su Fransız Bernard Arnault’un altında yer alıyor.

Musk, Ocak ayı başlarında Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin kişisi olmuştu. Listenin zirvesinde nispeten kısa bir dönem geçiren Musk, Şubat ayı sonlarında ünvanını Bezos’a kaptırdı.

Elon Musk Bitcoin (BTC)lerini Satmadı: Tek Adam Rejimi Güvenilir mi?
Elon Musk Bitcoin (BTC)lerini Satmadı: Tek Adam Rejimi Güvenilir mi?

Kripto para birimi Bitcoin ile ilgili Twitter’da paylaştığı mesajlar nedeniyle, kripto para piyasasının kızıla boyanmasına neden olan Musk’ın servetinin Ocak ayında zirveyi gördüğünü yazan Bloomberg, Musk’ın servetinin o zamandan beri yaklaşık yüzde 24 azaldığını aktardı.

Elon Musk Bitcoin’e elveda diyebilir

Geçen hafta Tesla’dan araç alırken Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak askıya alındığını duyuran ve Bitcoin’in doğaya zarar verdiğini söyleyerek lider kripto para biriminin değerinin düşmesine neden olan 49 yaşındaki Musk, Ocak ayında Tesla hisselerinin yüzde 750’lere varan şekilde artmasıyla dünyanın en zengin insanı olmuştu. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk’ın serveti bu yıl 9.1 milyar dolar eridi.

Elon Musk Yakında Kendi Kripto Parasını mı Çıkaracak?
Elon Musk Yakında Kendi Kripto Parasını mı Çıkaracak?

Tesla hisseleri, Pazartesi seansını yüzde 2,19 düşüşle kapattı ve kısmen gün içi düşük seviyesinden toparlandı. Musk’ın Bitcoin ile ilgili son tweetleri piyasayı salladı bulundu ve birçok hissedar bunları şirketin ana faaliyetlerinde bir dikkat dağıtıcı etki olarak algıladı.

Tesla CEO’su, Bitcoin’i bilançosundan çıkarabileceğini ima etmişti. “The Big Short” Michael Burry, hisse senedinin yüzde 90 düşebileceğini tahmin ettikten sonra Tesla için 534 milyon dolarlık short açıkladı.

 

Kaynak News18.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku