Elon Musk Hakkında Şok İddia: 5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC)!

0 133

Skybridge Capital CEO’su Anthony Saramucci’ye göre, Elon Musk 5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e (BTC) sahip olabilir. Scaramucci, Bitcoin’i gelecekte altın’ın yerini alacak bir değer deposu olarak gören büyük bir Bitcoin savunucusudur. Yakın zamanda attığı bir tweet’te, Musk’ın Tesla, SpaceX ve kendisinde tutulan 5 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olabileceğinden bahsetti. Saramucci şöyle bir tweet attı:

”Elon Musk, Tesla, SpaceX dahil ve kişisel olarak 5 milyar dolar’ın üzerinde Bitcoin sahibidir. Hiçbir canlı, gezegeni, iklim değişikliğine karşı korumak için daha fazlasını yapmadı.”

Scaramucci’nin iddiası, Musk’ın yenilikçiliğe olan sevgisine ve Tesla ile birlikte birçok SpaceX yöneticisinin, Musk’ı Bitcoin satın almaya ittiğine inanılan MicroStrategy konferansına katıldığı gerçeğine dayanıyor.

Yakın tarihli bir Clubhouse mesajında, Musk,  2013 gibi erken bir zamanda Bitcoin’den haberdar olduğunu ve diğer birçok Wall Street devinin şirketlerinin bilançosuna Bitcoin eklemek için acele edeceğini söyledi.

Elon Musk Bitcoin Madenciliği mi Yapacak?

Scaramucci, ayrıca Musk’ın yenilenebilir enerjiye olan sevgisi ve elektrikli arabaları ana akım haline getirmesi nedeniyle sonunda yenilenebilir Bitcoin madenciliğine yatırım yapacağını tahmin etti. Bitcoin madenciliği ve karbon salınımı hakkında, son zamanlarda çok fazla eleştiri yapıldı. Bitcoin, birkaç karmaşık matematiksel hesaplamayı çözmenin dışında, gereksiz yere çok fazla enerji tüketmekle suçlanıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin madencilik çiftliklerinin çoğu, fazla enerjiyi veya hidroelektrik santralleri ve barajlar gibi temiz bir kaynaktan üretilen enerjiyi kullanır. Scaramucci şunları söyledi:

”Elon Musk geleceği görüyor

1) Yenilenebilir kaynaklar fosil yakıtların yerini alıyor

2) Bitcoin, altını ve hisse senetlerini tarihe gömecek ve bir değer deposu haline geliyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku