Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) Coinbase Tarafından Listelenmesi Gerektiğini Belirtti!

0 146

Dogecoin (DOGE) özellikle son zamanlarda oldukça popüler olması ile birlikte kendini değerli bir altcoin olarak kanıtladı.

Sıklıkla Dogecoin hakkında Twitter üzerinden açıklamalar yapan ve bu konu üzerine sıklıkla eleştiri alan, Tesla CEO’su Elon Musk’a Twitter üzerinden bir takipçisi kripto para borsası Coinbase’in platformunda Dogecoin’i listelemeli mi sorusuna Musk, Evet cevabı verdi.

Elon Musk büyük bir kripto para destekçisi. Şubat ayı başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu raporda elektrikli otomobil devi Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığı ortaya çıkmıştı. Daha önceleri de Musk sık sık Dogecoin üzerine tweetler atıyor ve kripto paranın yarım saat içerisinde neredeyse yüzde 40 artışına sebep oluyordu.

Dogecoin nedir?

Dogecoin, 2013 yılında yazılımcı Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından şaka amaçlı oluşturuldu. Bitcoin’in boğa koşusu başladıktan sonra, Musk gibi ünlüler, geçen ayın zirvesinde 17 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Dogecoin’in fiyatının yükselmesine ve daha çok kişi tarafından ilgi görmesine neden oldu.

Twitter üzerinden yapılan araştırmalarda,  Dogecoin’in Bitcoin’den daha popüler olduğunu bile ortaya çıktı. Tüm bu popülarite ile birlikte kripto para çarpıcı fiyat hareketleri izledi. 27 Ocak’ta DOGE 0,0078 dolar seviyesinde yer alırken 8 Şubat’ta on kat artarak 0,074 dolara çıktı.

Dogecoin Neden Coinbase’de Yok?

Coinbase, yeni kripto paraları listelemekte her zaman daha yavaş olmuştur. Coinbase’in Asyalı rakibi kripto borsası Binance olabildiğince çok coin eklemeye odaklanırken, Coinbase kendi sahasında düzenleyicileri yatıştırmak için daha az coin listelemeyi tercih ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku