Bitcoin (BTC) Rekor Kırarken Short Pozisyonlarda 333 Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

0 44

Bitcoin (BTC) ve kripto para dünyası bugün son derece heyecanlı bir gün geçirdi. Bitcoin, 60.310 dolar seviyesine ulaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bybt verilerine göre, yalnızca son dört saat içerisinde toplamda 407 milyon dolar değerinde tasfiye gerçekleşti. Short pozisyonlar tasfiye işlemlerin yüzde 82’sini oluşturuyor.

BTC, son 24 saat içinde yüzde 6 artış yaşadı ve diğer piyasa değeri yüksek olan birçok kripto para da yeşil renkte işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti (Bitcoin Dominance) yazım itibari ile yüzde 62.70 seviyesinde yer alıyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin azalması ile birlikte hali hazırda devam eden boğa sezonu güç kazanabilir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 59.865 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Short Pozisyon ve Long Pozisyon Nedir?

Long pozisyon açtıktan sonra kripto para birimi yukarı yönlü hareket ederse kâr edersiniz. Tahmin edeceğiniz üzere aşağı yönlü hareket ederse zarar edersiniz. Short pozisyon açmanız durumunda ise kripto para birimi negatif yönlü hareket ederse kâr eder, yukarı yönlü hareket ederse zarar edersiniz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku