Elon Musk Dogecoin (DOGE) Paylaşımlarına Devam Ediyor

0 1

Tesla CEOsu Elon Musk sıklıkla Dogecoini (DOGE) manipüle ettiği iddiasıyla suçlanıyor ancak Musk paylaşımlarına devam ediyor. 

“Doje 4 Doge” paylaşımı yapan Elon Musk attığı tweet ile Teslanın sinir ağlarını kontrol etmek için tasarladığı süper bilgisayar Dojoya gönderme yaptı. Dojo kelime anlamı olarak japon dövüş eğitim okulu anlamına geliyor.

Dojodan ilk olarak 2019 Nisan ayında Musk tarafından bahsedildi ve o tarihten sonra hem Tesla tarafından hem de Elon Musk tarafından tekrar gündeme alınmadı. Muskın bu tweetinden sonra kripto para topluluğunda ünlü CEOun DOJO ve DOGEyi birlikte kullanabileceği konuşulmaya başlandı ancak yine de bu sadece bir spekülasyondan ibaret.

Muskın DOGE hakkında tweet atmasıyla birlikte geçmişte de olduğu gibi Dogecoin yüzde 7 artış göstererek 0.0578 dolar seviyesine yükseldi.

Bununla birlikte Elon Musk Twitter biyografisinde “meta fork” etiketini kullanıyor. Muskın bu etiketi kullanmasıyla birlikte çatallaşma sonucu oluşmuş Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) anında yükselişe geçti.

Daha önce de Musk Twitter biyografisinde  “Bitcoin” i etiketlemişti ve lider kripto paranın fiyatı 32.000 dolar seviyesinden 38.500 dolar seviyesine yükselmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku