JPMorgan Stratejistlerinden Kritik Likidite Krizi Uyarısı!

0 0

JPMorgan stratejistleri Bitcoinin likidite krizinde olduğu konusunda uyarıda bulundular. Ancak bunu daha fazla fiyat artışı için potansiyel bir katalizör olarak vurgulamak yerine varlığın aynı hızla keskin bir fiyat düşüşü yaşayabileceği konusunda uyardılar.

Lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.400 dolar ile hafta sonu başka bir rekora imza attı. Bununla birlikte fiyat biraz keskin bir şekilde düzeldi ve BTC birkaç saat içinde 4 bin doların üzerinde değer kaybetti ve 54 bin dolara düştü.

JPMorgan analistleri bu gelişmelerin BTCnin keskin bir şekilde düşen likiditesi nedeniyle beklenebileceğini öne sürdüler.

Analistler Tesla MicroStrategy ve diğer dev şirket ve kurumlardan Bitcoin satın alımlarına atıfta bulundular. Bu arada yeni oluşturulan token sayısı ise üçüncü yarılanmanın ardından 2020nin ortalarında düştü.

Bloomberg geçtiğimiz Cuma günü JPMorgan Chase & Coda stratejist olan Nikolaos Panigirtzoglou tarafından sunulan müşterilere yönelik bir nota erişti. Stratejist şunları yazdı:

“Piyasa likiditesi şu anda Bitcoin için altın veya S&P 500den çok daha düşük bu da küçük akışların bile büyük bir fiyat etkisine sahip olabileceği anlamına geliyor”.

Likidite Krizinin Sonuçları 

Bu nedenle Bitcoin fiyatında yukarı veya aşağı doğru büyük dalgalanma görebilmemiz için güçlü bir olasılık var

İlginç bir şekilde BTCnin likidite krizinde olduğu anlatısı daha önce toplulukta da tartışılmıştı. Bununla birlikte birincil düşünce bu tür gelişmelerin nihayetinde varlık için faydalı olduğudur.

Temel ekonomik kurallar bir varlığın arzının azalması talebin aynı kalması veya artması durumunda fiyatın teorik olarak artması gerektiğini belirtir.

Glassnodedan CT Rafael Schultze-Kraft kısa süre önce bir raporda ayarlanmış dolaşım arzını borsalardan fonların tükenmesini ve kurumsal benimsemeyi ihlal ederek bunu vurguladı. Bu verileri kripto para birimi için “aşırı derecede yükseliş” olarak sınıflandırdı.

Coinbaseden 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Çıktı

Whale Alertten alınan verilere atıfta bulunan popüler Twitter sayfası Bloqportun son 24 saatte yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoinin  Coinbase borsasından çıktığını bildirdi. Bu Bitcoinin çoğunun soğuk depolamaya gittiği piyasadaki OTC anlaşmaları yoluyla mümkün olabilir.

 İlginç bir şekilde bu devasa fon hareketi MicroStrategy’nin 1 milyar dolarlık dönüştürülebilir tahvil sunma duyurusuyla aynı zamana denk geliyor. MicroStrategy CEOsu Michael Saylor geçen Cuma Twitter hesabında şu resmi duyuruyu yaptı:

 “Bitcoin sektöre karşı yürütülen korku belirsizlik ve şüphe yağmuruna karşı dayanıklı görünüyor”.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku