Düşüşten Korkmayın, Bitcoin Bu Seviyelere Uçacak!

905

Kripto para analisti Benjamin Cowen’e göre Bitcoin (BTC), 2018 yılından itibaren belirli bir piyasa yapısını takip ediyor. Cowen YouTube kanalında gerçekleştirdiği strateji oturumunda, 744.000 takipçisine 2018 yılının Ocak ayında Bitcoin (BTC)’in, 9.000 – 11.000 dolar seviyeleri arasındaki dip seviyelerinde bulunduğunu açıkladı.

Bitcoin önce daha dip seviyeleri görecek

Cowen, BTC’in sonunda bu seviyelerde destek oluşturduğunu ve fiyatının 5.800 dolar civarında yeni bir dip seviyeye ulaştığını belirterek şunları dile getirdi:

2018 yılında da görebileceğiniz gibi, daha yüksek bir düşüş yaşadık. Bunu yaşadık ki bu daha yüksek dip seviyeleri için girişim olacak görünüyor. Biz nihayetinde daha diplerde bir düşüş ve trend çizgisine geri döndük. Ayrıca bu, aradaki 200 günlük basit hareketli ortalamanın [SMA] reddiydi.

Düşüşten Korkmayın, Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Uçacak!

Analiste göre, Bitcoin son birkaç aydır 2018 piyasa yapısını yansıtıyor. BTC’nin Ocak-Mayıs ayları arasında 30 bin ila 39 bin dolar fiyat seviyeleri arasında birkaç dip seviyesine gerilemesinin ardından, 26 bin dolar seviyesine kadar düzeltme yaptığını vurguluyor. Kripto para analisti ayrıca, eğer BTC’nin gerçekten fraktalı takip ederse, güçlü bir ralli içinde olabileceğini konuşmasına ekliyor ve şunları söylüyor:

2018 yılında yaşanan direnç gösteren trend çizgisine geri döndük. Çünkü ayı piyasalarında trend çizgileri direnç gösterme eğilimindedir. Ayrıca 200 günlük hareketli ortalamaya da geri döndük, bu yüzden daha altta diplere koyduğumuz trend çizgisi ile 200 günlük SMA arasında birleşme oldu.

BTC ile ilgili 2021 yazını hatırlatıyor

Cowen, mevcut 200 günlük hareketli ortalamayı varsayımsal olarak Haziran ortasına kadar uzarsa, muhtemelen 40 bin dolar ila 42 bin dolar seviyeleri arasında bir yerde olacağını belirterek sözlerine devam ekliyor:

Bunu akılda tutarak, ‘Peki bu seviye önemli mi?’ diye merak etmeliyiz. Bunun kesinlikle önemli olduğunu iddia ediyorum. 40 – 42 bin dolar arasındaki seviye, BTC için çok fazla ağırlık taşıyor. Çünkü bu seviye, 2021 yılının Ocak ayında ilk kez düşüşlerin yaşandığı yerdi. Seviyenin altına düştükten sonra ise Temmuz ayında Bitcoin ralli yaparak ATH’sini gerçekleştirdi… Yani eğer fraktal play out – ki bu her zaman olduğu gibi sadece büyük bir tahmin – önümüzdeki birkaç hafta içinde, yaklaşık 40 bin dolar seviyesine kadar artacağı veya 36 – 38 bin dolar seviyelerine kadar geri döndüğünü görebileceğimiz anlamına geliyor.

Düşüşten Korkmayın, Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Uçacak!

BTC şu anda 29,277 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre en üst sırada yer alan lider kripto para, son 24 saat içinde yüzde 3,8’den fazla düşüş yaşadı. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku