Dell Technologies CEO’sundan İlginç Bitcoin (BTC) Yorumu!

325
Amerikalı milyarder işadamı ve Dell Technologies’in kurucusu ve CEO‘su Michael Saul Dell, Blockchain teknolojisi ve Bitcoin (BTC)  hakkındaki görüşlerini paylaştı. Dell, New York Times ile yaptığı röportajda soruları yanıtlarken, Blockchain teknolojisinin muhtemelen yeterince önemsenmediğini belirtti. Yöneticiye göre, birçok kişi bu yeni teknolojiden tam olarak yararlanmıyor.

 

Blockchain teknolojisinin değeri anlaşılmadı

 53.3 milyar dolarlık net serveti bulunan Amerikalı iş insanı Michael Dell, Bitcoin hakkında olumsuz demeciyle ilgi çekerken, Blockchain teknolojisine övgüler yağdırdı. Blockchain teknolojisinin ilk somut varlığı 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından tanıtıldı. Bu yeni teknoloji, Bitcoin sayesinde popüler olurken, son on yılda çeşitli Blockchain sistemleri piyasaya sürüldü. Bu sistemler, finans ve tedarik zinciri de dahil olmak üzere ekonominin önde gelen yönlerini önemli ölçüde değiştiren bir devrimi müjdeliyor.
Bitcoin (BTC)'de Teknik Veriler Dönüm Noktasında: 3 Kritik Metrik Ön Plana Çıkıyor
 
Bugün birçok sektör, Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmeye başlıyor ve IBM ve Amazon gibi önde gelen isimler Blockchain çözümleri geliştiriyor. Blockchain’in endüstrilerdeki artan popülaritesine rağmen, Michael Dell, teknolojinin tam potansiyelinin genellikle iyi anlaşılmadığını ve hak ettiği gibi yaygın bir şekilde kullnılmadığını düşünüyor.

 Şirket, Bitcoin (BTC)’e karşı tutumunu değiştirdi

Bitcoin hakkında soru sorulduğunda, Dell Kurucusu “Bu soruyu pas geçeceğim. Gerçekten hiç bir fikrim yok.” şeklinde br cevap verdi. Dell’in sert tepkisi, Bitcoin’den nefret eden Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett ve  diğer tanınmış Wall Street yatırımcıları gibi hakaret ve eleştiri içermese de, Bitcoin’i görmezden geliyor. Buffett, Bitcoin’in hayranı değil ve BTC’nin daha çok kumar oynamaya benzediği söylerken, kripto para birimlerine asla yatırım yapmayacağını vurguladı.

 

Görünüşe göre tarafsız duruşuna rağmen, Dell şirketi geçmişte Bitcoin ile ilgilendi. Şirket, ABD’deki ürünleri için bir ödeme aracı olarak Bitcoin’i kabul etmek için 2014 yılının ortalarında Nasdaq listesinde yer alan Amerikan kripto para borsası Coinbase Inc ile ortaklık kurdu ve dünyada ödemeler için Bitcoin’i kabul eden öncü firmalardan biri oldu. Geçen yıl, daha fazla şirket Bitcoin ve diğer kripto para birimini benimsemeye başladı. Bu, daha fazla kurumsal yatırımcının, enflasyonun ABD Doları üzerindeki etkilerine karşı bir korunma olarak Bitcoin’deki potansiyeli görmeye başladığını gösteren bir işarettir. Bugün Bitcoin, 1,03 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu, onu Dell Technologies’in değerinden 10 kat daha fazla öne çıkaran bir rakam.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku