Ekonomist Stephen Isaacs Bitcoin’in (BTC) Sonunu Getirecek İki Faktörü Açıkladı

0 143

2009’un başlarında piyasaya sürülen Bitcoin (BTC), artık piyasa değeri ve blockchain’de depolanan veri miktarına göre dünyanın en büyük kripto para birimi.

Yatırım danışmanı ve ekonomist Stephen Isaacs, Bitcoin’in sonunun kaçınılmaz olduğunu söyledi ve lider kripto para biriminin gelecekteki hazin sonunun ardında yatan iki neden olduğunu belirtti.

Londra merkezli danışmanlık firması Alvine Capital’in yatırım komitesi başkanı, hükümetin düzenlemesi ve çevresel risklerin kripto para birimleri için risk oluşturan iki önemli faktör olduğunu belirterek, kripto para birimlerinin dayandığı somut bir temelin olmadığını da sözlerine ekledi.

Isaacs: “Nerede biteceğini veya nasıl biteceğini bilmiyorum ama bitecek. Ve bittiğinde çirkin olacak çünkü ortada hiçbir şey kalmayacak.” dedi.

”Hafta Sonu Yaşananlar Bunun Bir Kanıtı”

ABD Hazinesinin yakında, kara para aklamak için dijital varlıkları kullanan finansal kurumlara baskı yapabileceğine dair doğrulanmamış bir raporun ortaya çıkmasıyla, Bitcoin fiyatı yüzde 17 düştü.

Isaacs, hafta sonu olanların “düzenleme gelirse nelere yol açabileceğinin” bir kanıtı ve “kokusu” olduğunu söyledi.

“Neredeyse kendi başarısının kurbanı, bu ürün tamamen anonimliğe sahip kişiler arasında büyük miktarda para transferine izin verirse, bu sisteme aykırıdır,”

Ekolojik Endişeler

Isaacs ayrıca Bitcoin’in çevre için “çok kirli bir ürün olduğunu ve her dakika daha da kirlileğe yol açtığını, çünkü ek arz için gerekli olan enerji miktarının arttığını” ve kripto para biriminin enerji kullanımının onu öldüren başka bir faktör olacağını söyledi.

 Bu arada, Bitcoin’i çevre dostu olmayan bir para birimi olarak eleştirenler arasında teknoloji milyarderi Bill Gates de var. Gates, Bitcoin’in “Endişe yaratan bir iklim meselesi” olduğunu söyleyerek eleştirilerde bulunmuştu.

Geçen hafta milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kripto para piyasasının kripto para çılgınlığının ortasında bir “yıkımla” karşı karşıya olduğunu söyledi. Bitcoin, daha sonra tüm zamanların zirvesinden değerinin yüzde 80’inden yüzde 90’ına kadar düşebileceği konusunda uyardı.

Bununla birlikte, her iki uzman da ayrı ayrı Bitcoin’in 2021’in sonundan önce 100 bin dolar’a kadar ulaşabileceğini ve daha sonra düşmeden önce daha da yükselebileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku