Ekonomi Gazetecisi Erkan Öz: Karşıyaka Taraftar Token Bu Yönüyle Dünyada Bir İlke İmza Atıyor!

0 10

Ekonomi gazetecisi Erkan Öz kişisel YouTube kanalında gerçekleştirdiği Ekonomitube TV programının son canlı yayınında gerçek hayatta kullanım örnekleri olan Blockchain projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Blockchain’in gerçek hayatta kullanımı için taraftar token’larının en iyi örneklerden olduğunu ifade eden Öz gerçek dünya işlerinin giderek merkeziyetsiz bir noktaya doğru evrildiğini ve Blockchain’e taşınmanın tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Öz:

“Varolan işleri bürokrasiden kağıt yükünden kurtararak Blockchain’e taşıyan ve bunları gerçek hayatta kullandırmaya başlayan projeler var. Fan token’lar böyle. Fan token’lar gerçek hayatta camiaları bulunan klüp sevgileri dolayısıyla taraftar tarafından satın alınabilir yani gerçek hayatta kullanılabilir Blockchain projeleridir.”

Erkan Öz: Karşıyaka Taraftar Token Bu Yönüyle Dünyada Bir İlke İmza Atıyor

Erkan Öz Karşıyaka Taraftar Token’ının birinci döneminde 10 milyon satış hedefinin olduğunu hatırlatarak KSK satışındaki son durum bilgilerini paylaştı. KSK’nın ilk çıktığı 19 Aralık’ta 2.5 milyon satışa ulaştığını söyleyen Öz güncel rakamlarla 7.5 milyon satış seviyesinin geçildiğini ve toplanan gelirin 2.25 milyon liraya ulaştığı bilgisini aktardı.

Taraftarların kullanımına sunulan KSK token’ları Karşıyaka kulübüne ciddi bir gelir sağlarken taraftarlara kulübün kendi içindeki konularda oy kullanabilme hakkı veriyor. KSK token’ının bu yönüne değinen Erkan Öz taraftarların KSK token’larını kullanarak BitciPay üzerinden alışveriş yapabileceklerine dikkat çekti:

“KSK token sahipleri ellerindeki token’ları özel olarak geliştirilmiş uygulama üzerinde kullanırken BitciPay anlaşmalı tüm ürün ve hizmet alışverişlerinde token’larıyla alışveriş yapabilirler. Bu dünyada bir ilk.”

Ekonomitube TV programının son canlı yayınının tekrarına buradan ulaşabilirsiniz: 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku