Ecoinometrics Raporundan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Tahmini!

0 3

Bitcoin son dört haftada yüzde 100ün üzerinde artış kaydetti ve 20 bin dolardan 42 bin dolara kadar yükseldi. Lider kripto para biriminde devam eden bir geri çekilme yaşarken analistler hala makro ölçekte fiyatın büyüme yolunda olduğundan eminler.

Bir kripto para birimi veri merkezi olan Ecoinometricse göre Bitcoin önceki yarılanmadan sonra izlediği yolu takip ederse muhtemelen yeni rekorlar kıracak ve Bitcoin 2016 yarılanmasında izlediği yolu takip ederse Ekime kadar 286 bin dolara ulaşacak. 

Bitcoinin Daha da Yükselmesi İçin Potansiyeli Var

Birçoğu Mayıs 2020 blok ödül yarılanmasından sonra Bitcoinin fiyat hareketleri üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını iddia etse de durumun böyle olmadığı hızla anlaşılıyor.

Yarılanma her gün piyasaya giren BTC miktarında bir azalmaya neden oldu bu da talepteki artışın yarılanmadan önceki fiyat hareketine göre nispeten daha büyük bir etkiye sahip olması gerektiği anlamına geliyor.

Ecoinometrics tarafından yapılan bir analize göre Bitcoinin fiyatı önceki yarılanmalardan sonra izlediği yolu takip ederse Ekim ayında yaklaşık 286 bin dolara ulaşması muhtemel. 286 bin dolar mevcut piyasa fiyatı olan 40 bin doların yüzde 600 üzerinde.

Wall Street de Katılıyor

286 bin dolar 2020nin başlarında kötü bir çöküş yaşayan kripto para yatırımcıları için tuhaf bir fiyat hedefi gibi görünse de 100 bin doların üzerindeki fiyat beklentilerini kabul eden Wall Street yatırımcıları var.

Guggenheim Investments CIOsu Scott Minerd Aralık ayında Bloomberge Bitcoinin kıtlığı ve ABD dolarının değer kaybetmesi göz önüne alındığında BTCnin 400 bin dolara kadar yükselebileceğini söyledi. Guggenheim Investments devam eden makroekonomik eğilimler nedeniyle Bitcoine bir miktar sermaye tahsis etmeye başlayan ünlü bir Wall Street yatırım firmasıdır.

 Minerd temelde bu yılın başlarında bir boğa koşusu olacağını tahmin etmişti ve şu anda dünyanın parasal durumunun son derece güvencesiz bir konumda olduğunu açıklayarak BTCnin bundan daha da fazla faydalanacağını belirtti

Bu düşünceye katılan diğer önde gelen yatırımcılar arasında SkyBridge Capital bulunmaktadır.

Şu anda 300 milyon doların üzerinde BTCye sahip olan SkyBridge Capital yaptığı son açıklamalar da Bitcoinin altından çok daha iyi bir değer deposu ve ödeme mekanizması olması nedeniyle 500 bin doları geçme potansiyeline sahip olduğunu açıkladı.

Benzer şekilde eski Goldman Sachs hedge fonu başkanı Raoul Pal eğer kripto para birimi bir sonraki finansal sistemin gerçekten çekirdeği olacaksa fiyatın 1 milyon doları geçebileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku