Ebay CEO’su Kripto Para Sektörünü Heyecanlandıran Müjdeyi Verdi!

0 140

Kripto paralar tüm dünyada benimesenmeye devam ederken, sektörü sevindirecek bir haber daha geldi. Ebay CEO’su Jamie Iannone CNBC’ye yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak incelediklerini açıkladı.

CEO ayrıca ileride Ebay üzerinde bir NFT platformu oluşturmayı planladıklarını da duyurdu.

Iannone, şirketin bir eşi daha bulunmayan dijital varlıklar olan NFT’ler üzerinde de araştırma yaptığını ve bu sektöre de girmenin yollarını aradıklarını açıkladı.

Amazon’dan sonra dünyanın en büyük online ticaret platformu olan eBay, günlük milyarlarca dolar değerinde işlem hacmine sahip. Ebay’in Amazon’dan önemli farkı ise ikinci el ürünler ve ürün çeşitliliğinin daha fazla olması.

Ebay’den önce Tesla ve Paypal gibi firmaların da Bitcoin ve kripto para açılımı olmuştu. Ancak eBay açılını daha etkili sonuçlar doğurabilir. Zira eBay üzerinden kripto paralar sıcak ekonomide fiat para gibi daha aktif kullanılacaktır. eBay açılımı, kripto paraların reel ekonomide aktif biçimde kullanılması adına oldukça olumlu bir gelişme olarak okunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku