E-ticaret devi Shopify libra birliğine katıldı

0 0

Dijital ticaret platformu Shopify Cuma günkü blog yazısında Facebook’un sabit para (stablecoin) projesi  Libra Birliğine katıldığını duyurdu. Shopify dört ay önceki kuruluşundan bu yana birliğe katılan ilk yeni üye oldu.

Shopify’ın üyeliği Vodafoneun kendi dijital ödeme sistemine odaklanmak için birlikten ayrılmasından yaklaşık bir ay sonra geldi.

Shopify blog yazısında “her yerde” çalışan bir ödeme ağı oluşturmak için “birlikte çalışmak” niyetinde olduğunu ifade etti.

Libra geçen yaz fiat para birimlerinin desteklediği küresel bir ödeme projesi olarak tanıtıldı ve Ekim’de de projenin yönetim konseyi olan Libra Birliği kuruldu. Yan kuruluşu Calibra konseyde yer almasına rağmen Facebook konseyde bulunmuyor.

Diğer üyeler arasında Coinbase Xapo Anchorage Bison Trails Creative Destruction Lab Andreessen Horowitz Thrive Capital Ribbit Capital Union Square Ventures Illiad Farfetch Uber Lyft Kiva Mercy Corps Women’s World Banking Spotify PayU var.

Visa Mastercard PayPal Booking Holdings eBay Stripe ve Mercado Pago başlangıçta projenin bir parçasıydı ancak bu şirketler konsey kurulmadan önce projeden çekildi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku