E-ticaret devi Shopify libra birliğine katıldı

E-ticaret devi Shopify libra birliğine katıldı
  • 24 Şubat 2020

Dijital ticaret platformu Shopify, Cuma günkü blog yazısında Facebook’un sabit para (stablecoin) projesi  Libra Birliğine katıldığını duyurdu. Shopify, dört ay önceki kuruluşundan bu yana birliğe katılan ilk yeni üye oldu.

Shopify’ın üyeliği, Vodafone'un kendi dijital ödeme sistemine odaklanmak için birlikten ayrılmasından yaklaşık bir ay sonra geldi.

Shopify, blog yazısında "her yerde" çalışan bir ödeme ağı oluşturmak için "birlikte çalışmak" niyetinde olduğunu ifade etti.

Libra, geçen yaz fiat para birimlerinin desteklediği küresel bir ödeme projesi olarak tanıtıldı ve Ekim’de de projenin yönetim konseyi olan Libra Birliği kuruldu. Yan kuruluşu Calibra konseyde yer almasına rağmen Facebook konseyde bulunmuyor.

Diğer üyeler arasında Coinbase, Xapo, Anchorage, Bison Trails, Creative Destruction Lab, Andreessen Horowitz, Thrive Capital, Ribbit Capital, Union Square Ventures, Illiad, Farfetch, Uber, Lyft, Kiva, Mercy Corps, Women’s World Banking, Spotify, PayU var.

Visa, Mastercard, PayPal, Booking Holdings, eBay, Stripe ve Mercado Pago başlangıçta projenin bir parçasıydı, ancak bu şirketler konsey kurulmadan önce projeden çekildi...

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Shopify ile ilgili her şey

E-ticaret devi Shopify libra birliğine katıldı

E-ticaret devi Shopify libra birliğine katıldı

Dijital ticaret platformu Shopify, Cuma günkü blog yazısında Facebook’un sabit para (stablecoin) projesi  Libra Birliğine katıldığını duyurdu. Shopify, dört ay önceki kuruluşundan ...

  • 24 Şubat 2020
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.