Dünyanın En Zengin İsmi Elon Musk Dogecoin Madenciliğine Başladığını Açıkladı

0 2

Tesla ve SpaceXin CEOsu Elon Musk Dogecoin ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan dünyanın en zengin ismi çocuklarıyla birlikte küçük bir Dogecoin madencilik düzeneği kurduğunu söyledi.

Musk attığı tweette “Çocuklarımla küçük bir Dogecoin madencilik düzeneği kurdum. Eğleneceliydi” ifadelerini kullanırken Muska Litecoin kurucusu Charlie Leeden yanıt geldi. Lee “Aynı zamanda Litecoin madenciliği ile birleştirmeyi unutma!” dedi.

Elon Muskın Dogecoin tweetinin ardından kripto para biriminin fiyatı 0055lerden 0060ların üzerine çıksa da yükseliş uzun sürmedi ve düşüşe geçti. Sık sık Dogecoin ile ilgili tweetler atan Musk geçtiğimiz günlerde Dogecoin balinalarına ellerindeki DOGEleri çıkarması durumunda ödeme yapacağını yazmıştı.

2013 yılında Bitcoinin kodu temel ve referans alınarak oluşturulan Dogecoin bir şaka parası bir meme coin olarak hayata geçirildi. Dogecoin kurucusu Billy Markus kripto para birimini birkaç saat içinde yaptığını ifade söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku