Bermuda Şeytan Üçgeni Hızla Dijitalleşiyor!

0 0

İngiliz denizaşırı bölgesi olan Bermuda son birkaç yıldır kripto dostu yaklaşımıyla ünlendi. Şimdi bölge Merkez Bankası dijital para birimini (CBDC) test etmeye hazır.

 Bu hafta Kanadalı bir FinTech firması olan Bidali dijital Bermuda doları için bir pilot test başlatmak üzere Bermuda hükümeti ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Pilot programda yerel rom üreticisi Gosling Limited Stellar blockchain ağı üzerinden varlık için ödeme kabul edecek.

Bermuda hükümeti kapsamlı bir kripto para çerçevesi oluşturduğu 2018den beri olası bir CBDC projesi için çalışıyor. O zamandan beri son birkaç ayda dünyada büyüyen bu trendde lider ülkelerden birisi haline geldi.

Programın ilk aşaması yakında başlayacak ve Kanadalı ve Bermuda teknoloji danışmanlık firması Penrose Partners her şeyi denetleyecek.

Bu pilot programla elde edilen başarı dijital Bermuda dolarının kullanımını diğer yerel endüstrilere de genişletmeyi hedefliyor.

Bir CBDCye olan ihtiyaç hakkında konuşan Bermuda Başbakanı  David Burtın FinTechin baş danışmanı Denis Pitcher bölgenin finansal ve teknolojik alanda uzun süredir yeterince gelişme göstermediğini açıkladı.

Merkez bankasının olmadığı ve ödeme işlemcilerine sınırlı erişimi olan hükümet finansal ekosistemini geliştirmek ve kapsayıcılığı iyileştirmek için kripto para birimlerini kullanmayı umuyor.

Bermuda’nın Hükümeti Kripto Paraları Destekliyor

Başbakan Burtun kendisi uzun süredir kripto para birimlerinin hayranıydı. Geçtiğimiz yıl Forbesa konuşan Burt eski bir programcı ve şirket ​​kurucusu olarak kripto para birimlerinin hükümet ve büyük teknoloji firmaları için tehdit oluşturduğuna işaret etti.

“Facebook ve Google verilerinize sahip oldukları için para kazanıyor ancak verilerinize erişim için ödeme yapmıyorlar. Bununla birlikte sonsuz büyüklükte değer parçalarına sahip olabilme yeteneğinden bahsettiğinizde birileri verilerinizi kullanmak için size ödeme yapabilir. Kripto para biriminin vaadi aslında bu büyük şirketlerden güç almaktır ”dedi. .

Yaklaşan pilot program Bermuda’nın kripto para birimleri için ilk uygulaması olmayacak. Geçen Eylül ayında Royal Gazette hükümetin yerel stabilcoin ihraççısı Stablehousse ile ticari ve konut uygulamalarıyla dijital bir “teşvik”  tokenıiçin bir pilot program başlatmak üzere ortaklık kurduğunu bildirdi.

O sırada rapor her iki ortağın da koronavirüs nedeniyle pilot programı başlatmaya teşvik edildiğini açıkladı. Programla hükümet sorunsuz bir şekilde gıda ve diğer ürünlerin satın alınmasını sağlayarak ülkenin temassız ödeme sektörünü güçlendirmeyi ve vatandaşlar için ek ödeme yöntemleri sağlamayı umdu.

Pilot program ayrıca hükümetin vatandaşlara ve koronavirüs mali yardımı almaya hak kazanan şirketlere yardım fonları dağıtmasına da yardımcı oldu. İşlemler bir mobil uygulamadan yönetilen bir dijital cüzdan aracılığıyla gerçekleştirildi. Kullanıcılar tokenları QR kodlu perakende mağazalarında harcayabilirler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku