Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Kaliforniya Üniversitesi Çarpıcı Blockchain Projesini Duyurdu

0 77

Popüler DLT (Dağıtılmış Defter Teknolojisi) protokolü Parity Technologies, dünyanın önde gelen üniversitelerinden Kaliforniya üniversitesinde, blockchain müfredatındaki öğrencilere eğitim panelleri sağlamak için üniversite’nin Blockchain Xcelerator programıyla ortaklık kurdu. Kaliforniya üniversitesi Times’ın listesine göre, dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alıyor.

İşbirliğinin bir parçası olarak, Polkadot’un kurucu ortağı Gavin Woods, üniversitedeki derslerde konuk konuşmacı olacak.

Önemli Bir Adım 

Bir çekirdek DLT altyapı şirketi olan Parity Technologies ve Kaliforniya üniversitesi, paylaştığı bir basın bülteninde bu önemli ortaklığı duyurdu.

Anlaşmaya göre şirket, “Üniversite’deki öğrenciler ve topluluk arasında benimsenmeyi teşvik etmek için yeni nesil blockchain teknolojilerinin genel olarak farkındalığını” artırmak için üniversite ile birlikte eğitim programları düzenlemek ve bu alanda daha geniş iş birliği yapmak için alt tabaka blockchain oluşturma çerçevesini kullanacak.

Devam eden 2020-2021 akademik yılı için, şirketin geliştirici eğitim ekibi, mühendislik fakültesi ve blockchain teknolojileri okuyan toplulukla işbirliği yapacak. Buna müfredat hazırlama, proje fikirleri ve “eğitim deneyimini zenginleştirmek” için kaynaklar dahildir.

Ayrıca, Parity ve üniversitenin Berkeley Blockchain Xcelerator adlı DLT odaklı programı, öğrencilere ve girişimcilere Polkadot ve Web 3.0 ekosisteminde blockchain girişimlerinin nasıl geliştirileceği ve sonunda nasıl başlatılacağı konusunda tavsiyelerde bulunacak.

Üniversitenin Blockchain Xcelerator programında yönetici olan Jocelyn Weber şunları söyledi:

“Parity ve diğer Polkadot ekosistem girişimleriyle yapılan çalışma, topluluğumuzu eğitmede blackchain teknolojinin önemini gösteriyor”

“Öğrencilerimize bu alana girmeleri için ihtiyaç duyacakları araçları ve becerileri göstermeye çalışıp, önemli katkılar yapmaya başlıyoruz. Bu nedenle Substrate gibi araçlarla ve Polkadot gibi ağlarla bilgilerini geliştirmek müfredat geliştirmemizin önemli bir parçası olacak”

Gavin Woods Ders Verecek 

Açıklamada ayrıca Ethereum, Polkadot ve Parity’nin kurucu ortağı Dr. Gavin Woods’un bu ay üniversite’de bir konferans vereceği belirtildi.

Wood, blockchain inovasyonunun hızlı bir şekilde genişlediğini ve “eski ağların ötesinde, Polkadot gibi yeni nesil, üretim sınıfı blockchain platformlarının” ilerlediğini belirtti. Bu, yeni kodlayıcıların, mühendislerin ve girişimcilerin artan rekabeti üstlenebilmelerini ve çığır açan projeler geliştirebilmelerini “kritik” hale getiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku