Dünyanın En Güçlü Ailelerinden Rothschild ın Yönetimi Altındaki Bitcoin Miktarı Rekor Seviyeye Çıktı!

0 0

1908de kurulan Rothschild Investment Corporation SECe bu sabah teslim ettiği bir dosyada 30 bin 454 GBTC hissesine sahip olduğunu bildirdi. Şirketin bir önceki SEC bildiriminde yaklaşık 6 bin GBTC hissesinin bulunduğu bilgisi yer alıyordu.

SECe teslim edilen dosya yatırım grubunun toplam 919 milyon dolarlık bir portföye sahip olduğu ve yönetimi altındaki varlıkların gerçek değerinin açıklanmadığını ortaya koyuyor. Yatırım grubunun yüksek miktarda GBTC hissesine sahip olduğunu açıklaması kurumların kripto paralara artan ilgisini ortaya koyarken MicroStrategy ve Paypal gibi önde gelen kurumların ve halka arz edilmiş şirketlerin Bitcoine giriş yapmaya istekli olduklarını gösteriyor.

Bitcoine Olan Kurumsal İlgi Zirve Yaptı!

Bitcoin 33 bin dolar seviyesinin altında 4 gün kaldıktan sonra yeniden yükselişe geçti ve günlükte 34 bin 667 doları gördü. Bitcoinin yükselişinin geçtiğimiz iki hafta boyunca durması birçok yatırımcının 42 bn dolarlık tüm zamanların zirvesinin görülmesiyle pilinin biteceğinin düşünülmesinden kaynaklanıyordu. Fakat MicroStrategy ve Marathon Patent Groupun onlarca milyon dolarlık Bitcoin alımı yapması mevcut seviyelerin bir dip bölgesi olarak yorumlanmasına neden oldu ve yeniden yükselişin önünü açtı.

2020nin Mayıs ayında gerçekleşen Bitcoin blok ödülü yarılanmasın ardından artan kurumsal ilgi Bitcoinin 2020de 20 bin dolar olan tüm zamanların zirvesini ikiye katlamasına büyük oranda yardımcı oldu. Özellikle Ekim 2020nin sonlarına doğru kurumsalların yoğun şekilde Bitcoin toplamaya başlması devasa rallinin arkasındaki temel itici güç olarak görülüyor.

Bitcoinde dev boğa koşusunun fitilini ateşleyen bir diğer faktör de kurumsalların yalnızca yükselen fiyatından dolayı Bitcoin almıyor olmaları. Şu anda sahnedeki kurumsalların tamamı Bitcoini çok uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görüyor ve MicroStrategy ve Marathon Group gibi kurumsallar kasalarındaki varlıklarını ABD dolarından Bitcoine kayıdırıyor. Bu kaymanın artarak devam edeceği düşüncesi de Bitcoindeki yükselişi ivmelendiriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin yazım sırasında 33 bin 800 dolar seviyesinin üzerinde işlem görürken kendini 36 bin doların üzerine atarak yoluna devam etmek istiyor gibi görünüyor. Özellikle Bitcoin Blockchaini zincir içi ölçümleri hala piyasada yükseliş beklentisinin hakim olduğunu ortaya koyuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku