Dünyanın En Büyük Varlık Yönetim Şirketi Kripto Para Uzmanı Arıyor

0 6

Yönettiği 78 trilyon dolar varlıkla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock Salı günü yayınladığı bir iş ilanıyla “kripto para uzmanı” işe almak istiyor.

İş ilanı işe alınacak adayın “kriptografik hash fonksiyonları dağıtılmış ağ konsensüs mekanizmaları ve genel-özel anahtar kriptografisi dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisinin teknolojik temellerini açıklama ve uygulama konusunda 1 yıllık deneyime sahip olmasını” şart koştu.

 İş tanımına bakıldığında başvuru sahiplerinin blok zincirlerinin iç işleyişine detaylı bir şekilde aşina olması gerekirken temel görevlerinden biri de dijital varlıkların değerlemesi olacaktır.

Şirket başarılı adayın “kripto varlıklar için temel değerleme metodolojilerini tasarlama ve ifade etme oyun teorisini değerlendirme ve blok zinciri teknolojisiyle ilişkili yönetişim modellerini dağıtma konusunda deneyime sahip olması gerektiğini” ekledi.

BlackRock adayın aşina olması gereken ana alanlar olarak bir blok zinciri ağının hızına ölçeklenebilirliğine gizliliğine ve güvenliğine ve bunları etkileyen temel sürücülere değindi.

BlackRock: Kripto para birimleri artık hayatımızın bir parçası

Daha önce bildirdiği gibi BlackRockın yöneticisi Rick Rieder kısa süre önce Bitcoinin altının yerini alabileceğini ve kripto para biriminin “hayatlarımızda kalıcı” olduğunu belirtmişti.

“Dijital para birimi ve genç neslin teknoloji ve kripto para birimini benimsemesi gerçektir” diyen Rieder “Bunun dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum büyük ölçüde altının yerini alacak mı? Kesinlikle evet!  Çünkü etrafta külçe altını dolaştırmaktan çok daha işlevsel. ” dedi.

Bu ayın başlarında Blackrock CEOsu Larry Fink Bitcoinin “küresel bir piyasa” varlığı olduğunu benzer şekilde savunmuştu. 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku