Dünyanın En Büyük Varlık Yönetim Şirketi Kripto Para Uzmanı Arıyor

Abone Ol
Dünyanın En Büyük Varlık Yönetim Şirketi Kripto Para Uzmanı Arıyor
Serkan Aydın
 • 28 Aralık 2020
 • Yazar:

  Yönettiği 7,8 trilyon dolar varlıkla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, Salı günü yayınladığı bir iş ilanıyla "kripto para uzmanı" işe almak istiyor.

  İş ilanı, işe alınacak adayın "kriptografik hash fonksiyonları, dağıtılmış ağ konsensüs mekanizmaları ve genel-özel anahtar kriptografisi dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisinin teknolojik temellerini açıklama ve uygulama konusunda 1 yıllık deneyime sahip olmasını" şart koştu.

   İş tanımına bakıldığında, başvuru sahiplerinin blok zincirlerinin iç işleyişine detaylı bir şekilde aşina olması gerekirken, temel görevlerinden biri de dijital varlıkların değerlemesi olacaktır.

  Şirket, başarılı adayın "kripto varlıklar için temel değerleme metodolojilerini tasarlama ve ifade etme, oyun teorisini değerlendirme ve blok zinciri teknolojisiyle ilişkili yönetişim modellerini dağıtma konusunda deneyime sahip olması gerektiğini" ekledi.

  BlackRock, adayın aşina olması gereken ana alanlar olarak bir blok zinciri ağının hızına, ölçeklenebilirliğine, gizliliğine ve güvenliğine ve bunları etkileyen temel sürücülere değindi.

  BlackRock: Kripto para birimleri artık hayatımızın bir parçası

  Daha önce bildirdiği gibi, BlackRock'ın yöneticisi Rick Rieder, kısa süre önce Bitcoin'in, altının yerini alabileceğini ve kripto para biriminin "hayatlarımızda kalıcı" olduğunu belirtmişti.

  "Dijital para birimi ve genç neslin, teknoloji ve kripto para birimini benimsemesi gerçektir," diyen Rieder, "Bunun dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum, büyük ölçüde altının yerini alacak mı? Kesinlikle evet!  Çünkü etrafta külçe altını dolaştırmaktan çok daha işlevsel. " dedi.

  Bu ayın başlarında Blackrock CEO'su Larry Fink, Bitcoin'in "küresel bir piyasa" varlığı olduğunu benzer şekilde savunmuştu. 

   

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kripto para uzmanı ile ilgili her şey

  Dünyanın En Büyük Varlık Yönetim Şirketi Kripto Para Uzmanı Arıyor

  Dünyanın En Büyük Varlık Yönetim Şirketi Kripto Para Uzmanı Arıyor

  Yönettiği 7,8 trilyon dolar varlıkla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, Salı günü yayınladığı bir iş ilanıyla "kripto para uzmanı" işe almak istiyor. İ...

  • 28 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.