DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ KRİPTO BORSASINA 226 MİYAR DOLARLIK SAHTE İŞLEM SUÇLAMASI

0 1

Yonhap haber ajansına göre Güney Kore savcıları ülkedeki ve dünyadaki en büyük kripto pazarlarından biri olan Upbit’i müşterileri dolandırmakla suçluyor. Yöneticilerin geçen yılın Eylül-Aralık ayları arasında işlem hacmi rakamlarını şişirmek ve borsaya daha çok müşteri getirmekk için sahte bir hesap aracılığıyla toplamda 254 trilyon won ya da 226 milyar dolar tutarında sahte emirler verdikleri iddia ediliyor.

Upbit yasadışı faaliyetleri reddetti ve bildiri yayınlayarak“Şirket hizmet açılışının başlangıcında piyasayı sağlamlaştırmak için şirketin kurumsal hesabına likidite sağlamıştır dedi. Seul Güney Bölge Savcılığı kişisel olarak üç Upbit çalışanı suçladı. Bunlar yönetim kurulu başkanı şirketin mali direktörü ve çalışma düzeyinde bir görevli bir kişi. Üç kişi şirket adına sahte işlemler yaparak ve yöneterak  26.000 müşteriye 11.500 Bitcoin sattığı belirtildi. Bununla borsanın bu süre zarfında yarar sağlamadığı ya da al-sat işlemi yapmadığı bildirilerek piyası etkilemediklerini söylediler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku