Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Şirketi Soruşturma Altında!

0 63

Dünyanın en büyük kripto para madencilik ekipmanları üreticisi olan Çinli şirket Bitmain , Tayvanlı yetkililer tarafından yerel firmalardan yasadışı olarak mühendis çalıştırma şüphesiyle soruşturma altına alındı.

Medyada çıkan haberlere göre kripto para madencilik şirketi, yapay zeka algoritması konusunda çalışmak üzere, Tayvan’da paravan bir şirket kurdu ve yasalara aykırı olarak mühendis alımı yaptı. Yayınlanan haberde Bitmain’in üç yıl boyunca başta MediaTek olmak üzere birçok Tayvanlı şirketten yüzlerce mühendisi yasa dışı olarak işe aldığı şüpheleri var.

Yeni Taipei Bölge Savcılığı Sözcüsü yaptığı açıklamada, soruşturmanın başlatıldığını doğruladı. Yapılan açıklamada, yasalar gereği Çinli şirketlerin onay alınmadan yerel çalışanları işe alınmasının yasak olduğu ve bu konunun daha derinlenmesine inceleneceği belirtildi.

İki ülke arasındaki jeopolitik savaşın yanı sıra, Çin’in yarı iletken firması SMIC, dünyanın en büyük yarı iletken dökümhanesi olan Tayvan’daki TSMC’nin en büyük rakibi. Hem Bitmain hem de MediaTek konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku