Dünyanın En Büyük İkinci Sanat Müzesi NFT Sanat Sergisi Düzenlemeyi Planlıyor

0 18

Rusya’nın Saint Petersburg kentinde bir sanat ve kültür müzesi olan ve Paris’teki Louvre’dan sonra en büyük ikinci sanat müzesi olan State Hermitage Müzesi, NFT sanat sergisi düzenleyeceğini duyurdu.

Hermitage Müzesi’nden 25 Mart Perşembe günü yapılan duyuruya göre, Hermitage 20/21 Projesi kapsamında düzenlenecek olan bu sergi, Müze Çağdaş Sanat Bölümü tarafından oluşturulacak.

Hermitage projesi, Rusya’da NFT tokenlarının sanatı ve günümüzün çağdaş sanat alanında en acil gündem olan sanatsal alanda kullanımları alanında ilk sergi olacak. NFT token’lar, telif hakkı ve mülkiyet hakları üzerinde net bir kontrol oluşturmanıza olanak tanıyan blockchain teknolojisini kullanarak bir sanat eserine ilişkin hakları güvence altına almanın yeni bir yolu haline geldi.

Aksenov Aile Vakfı’nın stratejik ortaklığı ile düzenlenen sergi, State Hermitage’nin yeni sanat biçimleri konusundaki çalışmalarının bir devamı olacak.

NFT Nedir?

NFT’ler değiştirilemez token’lardır. Atanmış herhangi bir dijital varlık için kopyalanamayan dijital sahiplik sertifikası görevi görürler. Temel olarak, GitHub gibi platformlardan herkesin bulabileceği ve bu dijital ögeyi güvence altına almak için kullanılan açık kaynak kod parçaları kullanılarak bir araya getirilen bir akıllı sözleşmedir. Kod yazıldıktan sonra, Ethereum gibi bir Blockchain’de bir token’a (en yaygın olarak ERC-721 adı verilen bir token) basılır veya kalıcı olarak yayınlanır.

Bazı popüler NFT biçimleri arasında jpeg’ler, gif’ler, videolar ve tabii ki tweet’ler yer almaktadır. Ancak, içerik oluşturucunun benzersiz hale getirmek istediği herhangi bir dijital varlık, makaleler veya etkinlik biletleri gibi birçok şey NFT’ye dönüştürülebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku