Dünyanın en büyük ikinci fon yöneticisinden kritik ortaklık

0 0

57 trilyon dolarlık varlığı yöneten Vanguard blokzincir tabanlı varlığa dayalı menkul kıymetlerin (ABS – VDMK) dijitalleştirilmesine yönelik uygulamanın pilot testinin ilk aşamasının başarıyla tamamlandığını duyurdu.

Dünyanın en büyük ikinci fon yöneticisi Vanguard bu çalışmada modelleme için dağıtık kayıt teknolojisi (DLT) tedarikçisi Symbiont ve finans kurumları BNY Mellon ve Citibank ile işbirliği yaptı.

Vanguard ve Symbiont pilot deneyin daha sonraki aşamalarında akıllı sözleşmeleri VDMK ihraç sürecine entegre ederek “artan bilgi akışı fiyat ve ikincil piyasa likiditesini iyileştirme” ile “kilit kurumsal eylemlerin” otomatik yürütülmesini sağlayacak.

30 Nisan itibariyle Vanguard küresel olarak 57 trilyon dolarlık varlık yönetiyor. Kuruluş 30 milyon yatırımcıya 425ten fazla fon sunuyor.

Vanguard Yatırım Yönetimi Finansal Teknoloji Stratejileri Grubu başkanı Warren Pennington pilotu “gelecek kuşak sermaye piyasası faaliyeti için daha verimli bir iş modeli” oluşturmak olarak nitelendirdi.

Symbiont genel müdürü Mark Smith ise pilot programı blokzincir teknolojisi ile temelde değişen sermaye piyasaları altyapısında önemli bir adım olarak nitelendirdi. Smith blok zincir tabanlı ilk VDMK’nın 2020’de ihraç edilebileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku