Dünyanın en büyük ikinci bankasından blockchain hamlesi

0 0

China Construction Bank (CCB) bir blok zinciri üzerinden 3 milyar dolarlık borçlanma senetlerinin ihracı için Hong Kong merkezli dijital varlık borsası Fusanga başvurdu.

South China Morning Postun Çarşamba günkü raporuna göre tokenize tahvil sertifikaları devlete ait bankanın Labuan Malezya şubesi aracılığıyla üç aylık bir süre boyunca ihraç edilecek.

Özellikle dijital menkul kıymetler Fusang borsasında ve ABD dolarında bitcoin (BTC +% 259) ile değiştirilebilecek. Ticaretin bu cuma başlaması planlanıyor.

Fusang CEOsu Henry Chong Fusangın başarılı olduğu takdirde yuan da dahil olmak üzere diğer para birimlerindeki sertifikaların ihracı için “Dört Büyük” Çin bankasıyla çalışmayı planladığını söyledi.

Blockchain ihracı ile piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci bankası olan CCB geleneksel olarak finansal aracılarla ilişkilendirilen maliyetleri azaltmayı hedefliyor. Ayrıca borçlanma araçlarını perakende yatırımcıların erişimine açmak için daha düşük miktarlarda sunacak.

Tahviller harcama yükümlülüklerini desteklemek için bir hükümet veya şirket tarafından ihraç edilen alınıp satılabilir borç senetleridir. Çin tahvilleri genellikle on binlerce yuan (4.000 $ ın üzerinde) karşılığında ticaret yaparlar yani kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için erişilebilir oldukları anlamına geliyor.

Banka sertifikaları minimum 100 dolar karşılığında temin ederek bu giriş engelini azaltmayı hedefliyor. Rapora göre diğer bankalarda yıllık ortalama yüzde 025 faizden daha yüksek vade sonunda yüzde 075 getiri sunacaklar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku