Dünyanın en büyük ikinci bankasından blockchain hamlesi

Abone Ol
Dünyanın en büyük ikinci bankasından blockchain hamlesi
Emre Boran
 • 11 Kasım 2020
 • Yazar:

  China Construction Bank (CCB), bir blok zinciri üzerinden 3 milyar dolarlık borçlanma senetlerinin ihracı için Hong Kong merkezli dijital varlık borsası Fusang'a başvurdu.

  South China Morning Post'un Çarşamba günkü raporuna göre, tokenize tahvil sertifikaları devlete ait bankanın Labuan, Malezya şubesi aracılığıyla üç aylık bir süre boyunca ihraç edilecek.

  Özellikle, dijital menkul kıymetler Fusang borsasında ve ABD dolarında bitcoin (BTC, +% 2,59) ile değiştirilebilecek. Ticaretin bu cuma başlaması planlanıyor.

  Fusang CEO'su Henry Chong, Fusang'ın başarılı olduğu takdirde, yuan da dahil olmak üzere diğer para birimlerindeki sertifikaların ihracı için "Dört Büyük" Çin bankasıyla çalışmayı planladığını söyledi.

  Blockchain ihracı ile, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci bankası olan CCB, geleneksel olarak finansal aracılarla ilişkilendirilen maliyetleri azaltmayı hedefliyor. Ayrıca, borçlanma araçlarını perakende yatırımcıların erişimine açmak için daha düşük miktarlarda sunacak.

  Tahviller, harcama yükümlülüklerini desteklemek için bir hükümet veya şirket tarafından ihraç edilen alınıp satılabilir borç senetleridir. Çin tahvilleri genellikle on binlerce yuan (4.000 $ 'ın üzerinde) karşılığında ticaret yaparlar, yani kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için erişilebilir oldukları anlamına geliyor.

  Banka, sertifikaları minimum 100 dolar karşılığında temin ederek bu giriş engelini azaltmayı hedefliyor. Rapora göre, diğer bankalarda yıllık ortalama yüzde 0,25 faizden daha yüksek vade sonunda yüzde 0,75 getiri sunacaklar.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  China construction bank ile ilgili her şey

  Dünyanın en büyük ikinci bankasından blockchain hamlesi

  Dünyanın en büyük ikinci bankasından blockchain hamlesi

  China Construction Bank (CCB), bir blok zinciri üzerinden 3 milyar dolarlık borçlanma senetlerinin ihracı için Hong Kong merkezli dijital varlık borsası Fusang'a başvurdu. South China Morni...

  • 11 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.