Dünyanın en büyük hedge fonunun patronundan endişe verici Bitcoin uyarısı

0 1

Dünyanın en büyük hedge fonunun patronu gelecekteki hükümetlerin Bitcoine olan tavırlarının nasıl olacağı konusunda sert bir uyarıda bulundu.

 Milyarder yatırımcı Ray Dalio Bitcoinin iyi bir yatırım olmadığını çünkü hükümetlerin Bitcoini yasaklayacaklarını söyledi.

Ayrıca kripto para biriminin çok oynak olduğunu söyledi.

Dalio BTCyi eleştirirken altın ve merkez bankası dijital para birimlerini övdü.

Milyarder yatırımcı Ray Dalioya göre Bitcoin iyi bir alternatif varlık değil çünkü hükümetler gelecekte kripto parayı yasaklayacak.

Dalio Yahoo Finance ile hafta sonu yaptığı röportajda piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin aşırı derecede oynak olduğunu ve günlük hayatta çok fazla kullanılabilir olmaması nedeniyle sorunlu olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associatesi yöneten Dalio röportajda bunun yerine dünyanın giderek dijitalleşmiş ABD doları euro veya yuan gibi merkez bankası dijital para birimlerine yönelmesini beklediğini söyledi.

Dalio “Teorik olarak Bitcoin iyidir ancak üç temel şey var : bir para birimi etkili bir değişim aracı ve bir servet deposu olmalı ve hükümetler onu her anlamda  kontrol etmek istiyor” dedi ve Bitcoin ile ilgili sorunların altını çizdi. “Bugün henüz bitcoinimi alıp onunla kolayca bir şeyler satın alamıyorum.” diye ekledi.

Dalio ayrıca Bitcoinin “çok oynak” olduğunu ve bunun bir servet deposu olarak yararlı olmasını engellediğini söyledi. Daha sonra hükümetlerin sonunda Bitcoini “yasadışı ilan edeceğini” ve yasaklayacağını ekledi.

Bu Dalionun Bitcoini ilk kez eleştirmesi ve altını övmesi değil. Ocak ayında yatırımcı kripto para biriminin çok değişken olduğunu ancak herkesin portföyünde biraz altın olması gerektiğini söyledi. Ayrıca Facebookun Librasına da ilgi gösterdiğini belirtti.

Piyasa analistlerine göre Dalionun yorumları kurumsal yatırımcıların Bitcoin fiyatındaki patlamadan kısmen sorumlu olan kripto para birimine daha fazla ilgi gösterdiği bir zamanda ortaya çıkması ilginç.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku