Bitcoin in 16 bin dolar civarında karşılaştığı güçlü direniş nasıl sonuçlanacak?

0 0

Bitcoin fiyatları son zamanlarda 16 bin dolara yakın seviyede dalgalanıyor sürekli olarak bu kilit psikolojik seviyeye yaklaşıyor ve sonra geri düşüyor.

CoinDeskte dijital para birimi 15 bin 973 dolara kadar yükseldi ve düşmeden önce 2020nin en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu seviyelere tırmanan Bitcoin bu yıl yüzde 100den fazla yükseldi ve Mart ortasında bu yana yüzde 300den fazla yükseldi.

Dijital para biriminin son fiyat hareketlerini açıklarken birkaç piyasa gözlemcisi teknik analiz sağladı.

Invest Diva CEOsu Kiana Danial “BTC geçen hafta atılım yapamamanın ardından 16 bin dolar lık kilit direnç seviyesine doğru güçleniyor” dedi.

Londra merkezli finansal hizmetler firması BCB Groupun yatırım müdürü Mark Warner da konuyla ilgileniyor.

 “16 bin dolar seviyesi 2018in ilk haftasındaki haftalık kapanışla bağlandı” dedi.

Warner: “Bu seviyelerde ne kadar az fiyat hareketimiz olduğu göz önüne alındığında rehberlik için önemli kapanışlara ve psikolojik seviyelere bakan piyasa katılımcılarını görüyoruz. Bu nedenle 17-17.500 dolar ve ardından 20.000 dolar civarında direnç bekleniyor ”dedi.

Analist görüşleri

Dijital para biriminin yakın gelecekte ne yapacağına gelince birkaç analist bu konuda fikir belirtti..

Wave Financial Groupun genel müdürü Constantin Kogan aşağıdaki grafikte gösterilen bir yükseliş üçgeninin oluşumuna dikkat çekti:

“Boğa üçgeni oluştu ana hatları mükemmel değil yine de yakında bir kırılma olacak” dedi.

“Güç Dengesi göstergesi yukarı doğru bir kırılma lehine işaret ediyor büyük olasılıkla aşağıya doğru bir toparlanma ile 16 bin dolarlık bir test izleyecek.”

Ancak “önümüzdeki 6-7 gün içinde % 236 Fibonacci seviyesinde bir düzeltme olasılığının çok yüksek olduğunu” belirtti.  Danial ayrıca olası bir geri çekilme hakkında konuştu ve şunları söyledi:

“BTC / USDnin tarihsel davranışına baktığımızda Bitcoinin bugün 16 bin dolar ın üzerinde bir kırılmayı onaylamaması durumunda bir gerileme bekleyebiliriz.”

“16 bin doların üzerine çıkamamak BTC / USDnin” Üç Üst “bir aşağı yönlü ters grafik modeli oluşturmasını sağlayacaktır” dedi.

Danial “Geri çekilebileceği temel destek seviyeleri sırasıyla 13.310 dolar ve 12K dolar da Fibonacci geri çekilme seviyelerinde” dedi.

“Bitcoin geçici olarak 16 bin dolar ın üzerinde test etse bile önümüzdeki haftalarda bir geri çekilme görebileceğimizi belirtmek önemlidir.”

“Ancak uzun vadeli görüşümüz 17.196 ABD Doları ve 20.000 ABD Doları hedefleyerek yükselmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku