Dünyanın En Büyük Bitcoin (BTC) Konferansı Bu Şehirde Yapılacak

0 44

Miami belediye başkanı Francis Suarez, şehirde Bitcoin (BTC) ve kripto paraları tanıtmak için büyük girişimlerde bulunuyor. Suarez, normalde Los Angles’da düzenlenecek olan Bitcoin 2021 konferansının organizatörlerini, organizasyonu Miami’ye taşımaya ikna etmekte başarılı oldu.

Dünyanın en büyük Bitcoin konferansının 3-5 Haziran tarihleri ​​arasında şehrin popüler MANA Wynwood kongre merkezinde yapılması planlanıyor. Bu kongre merkezinin sahibi olan girişimci Moshi Mana şunları söyledi:

”Miami olarak küresel bir teknoloji merkezi vizyonumuz her geçen gün daha gerçek hale geliyor. Teknolojiden uluslararası finansa, eğlenceye ve ticarete kadar Miami’nin sunduğu en iyi fırstaları birleştiren ve misyonumuzu ilerleten böyle bir etkinliği desteklemekten heyecan duyuyoruz ”.

Bitcoin ve teknoloji dünyasından en tanınmış ünlüler etkinliğe açılış konuşmacısı olarak katılacak. Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey ve Bitcoin tutkunu Chamath Palihapitiya gibi isimler de konferansta boy gösterecek.

Yerel gazete Miami Herald’a konuşan konferansın organizatörleri, Los Angeles’taki Covid-19 karantinasının ve Miami Belediye Başkanı’nın girişimlerinin şehir değişikliğinin arkasındaki nedenler olduğunu söylediler. Şimdiye kadar Bitcoin 2021 konferansı için 2000 bilet satıldı. 6 bin’den fazla katılımcının organizasyona gelmesi hedefliyor.

Miami Bitcoin Merkezi Olmaya Aday

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son birkaç aydır, Miami’yi Bitcoin ve kripto inovasyonu için bir merkez haline getirmek amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor New York Times’a konuşan Suarez, şu anda şehrin “turizm ” imajını değiştiriğ innovasyon merkezi olabileceğini söyledi ve şunları ekledi:

“Miami her zaman bir adım önde olmak için çabalayacaktır. Miami’lilerin finansal özgürlüğünü artırmak, modern ekonomimize doğru atılan ilk adım ”

Suarez’in salgın dönemlerindeki çabaları, birkaç teknoloji şirketinin şehre taşınmasına yardımcı oldu.

Geçen ay Miami Belediye Başkanı, şehrin hazinesini Bitcoin’e yatırmak ve çalışanların maaşlarını BTC ile ödemek için girişimlerde bulunduklarını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku