Dünyanın en büyüğü 250 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı

0 1

MicroStrategy kurumsal yatırımın ani yükseliş göstermesi nedeniyle Bitcoini birincil hazine rezerv varlığı haline getirdiğini doğruladı.

Dünyanın en büyük halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) Bitcoini (BTC) birincil rezerv varlığı olarak resmen kabul etti.

Basın açıklamasında MicroStrategy 21.454 BTCyi 250 milyon dolara satın aldığını doğruladı.

MicroStrategy: Bu adım “Bitcoine olan inancımızı yansıtıyor” dedi.

MicroStrategy CEOsu Michael J. Saylor basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bu yatırım dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoinin güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli değer kazanma potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor.”

Bu gelişme kurumsal Bitcoin alımı için bir dönüm noktası oldu ve yorumcular tarafından fark edilmedi.

Tanınmış yorumcu Preston Pysh Twitterda şöyle yanıt verdi: “6 ay önce belirttim “Bitcoine sahip olan işletmeleri bilançolarında pazarlanabilir bir menkul kıymet olarak görmeye başladık”.

Her şey yeni başlıyor

İlk olarak 28 Temmuzda açıklanan karar MicroStrategynin o zamandan beri % 57 artış gösteren hisse senedi fiyatı üzerinde önemli bir etki yarattı. Aynı zamanda Bitcoinin fiyatı da % 10un üzerinde yükseldi.

Kripto yatırım devi Grayscalein CEOsu Barry Silbert de şirketin kararına övgüde bulundu.

Ve şöyle birTweet attı:

12 milyar dolarlık bir şirket olan MicroStrategy Bitcoin’e muzaazm bir yatırım yaptı !. Akıllıca bir karar.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku