DÜNYA’DAKİ KRİPTO PARA ATM’LERİ SAYISINDA ARTIŞ

0 0

Kripto para piyasasında düşüş yaşanmış olmasına rağmen Dünya genelindeki kripto para ATM’lerinin sayısı artmaya devam ediyor. Kripto para şirketlerinden Coin ATM Radar haberine göre ATM üreticileri Kasım ayında 209 farklı kripto para ATM’si açarken halihazırda kurulmuş olan ATM’lerin 69 tanesi kapatıldı. 141 ATMnin net büyümesi yaklaşık olarak Ekim ayındakiyle aynı kaldı. Toplam ise 150 olarak belirlendi. 

Birleşik Devletler 70 yeni makine kurarak olarak bu konuda lider ülke olmaya devam ediyor; Yıl sonunda halihazırda kurulu 2.243 kripto ATMsi bulunmakta. Listede  sırasıyla Avusturya ve Kanada yer almaktadır. Buralarda Sırasıyla 17 ve 16 ATM bulunmaktadır. Buna ek olarak üç ülke Peru Arnavutluk ve Güney Kore Kasım ayında ilk kripto ATM kurulumlarını gerçekleştirdiler. İlk ikisi makinelerini Prag merkezli büyük bir Bitcoin ATM üreticisi olan General Bytes tarafından alırken Güney Kore yerel üretici DOBI ATMden makinasını aldı.

 

General Bytes dünyanın dört bir yanındaki en fazla ATMyi kurdu (80) ardından ABD üreticisi Genesis Coin onu (36) ile ve Lamassu Bitcoin Ventures (12) makinayla takip etti. Kasım ayında ATMlerde kabul edilen altcoin sayısı yüzde 59 arttı. Bitcoin (BTC) en çok sayıda ATM tarafından kabul edildi ve tüm dünyada toplam 4.042 makine lider kriptoyu kabul etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku