Dünyada 8 binden fazla Bitcoin ATM si var

0 1

Dünya çapındaki kripto ATMlerin sayısı 7 bin seviyesini Mart’ta geçmişti. 3 aydan kısa sürede kripto ATM sayısı 8 bini aştı.

CoinATMRadar verilerine göre şu anda 73 ülkede Bitcoin (BTC) ve altcoinlerin nakitle satın alınabileceği veya satılabileceği 8 bin 208 ATM bulunuyor. Bunların 6 binden fazlası ABDde bulunuyor.

ATMye bağlı olarak  Bitcoin dışında Bitcoin Cash (BCH) Eter (ETH) Dash (DASH) Litecoin (LTC) Zcash (ZEC) Monero (XMR) Dogecoin (DOGE) Tether (USDT) ve XRP satın alabilir ve çekebilir.

ABDDE İSTİKRARLI BÜYÜME DİKKAT ÇEKİYOR

Cointelegraphın bildirdiğine göre Bitcoin ATMlerinin (BTM) sayısı Mart ayından bu yana yüzde 17 arttı. Bu veri kripto para birimleri için artan talebe işaret olabilir.

Ancak kripto para ATM’lerinde büyümenin büyük kısmı Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleşiyor. CoinATMRadar verileri İsviçre Avusturya ve İngiltere’deki BTMlerin 2020’de azaldığını İspanya’da ise 71 BTM ile durgun olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku