Dünyaca Ünlü 6 Milyarder Bitcoin (BTC) Hakkında Ne Düşünüyor?

0 5

Elon Musk

Tesla CEOsu kısa bir süre önce Twiiterda Bitcoinin kendisini cezbettiğini öne süren komik bir resim paylaşmıştı. Kripto para birimi savunucusu ve girişimci Michael Saylor Elonun bu paylaşımına anında cevap verdi ve Muska Teslanın bilançosunu dolardan Bitcoine dönüştürmeyi düşünmesi gerektiğini söyledi. Musk daha sonra bu büyüklükte işlemlerin mümkün olup olmadığını sordu. Musk “Bitcoinin neredeyse fiat para kadar işe yaramaz olduğunu” tweetledi ve şaka yollu Dogecoin kripto para birimini onayladığını belirtti. 2019da Musk Marketwatcha göre Bitcoinin yapısı “mükemmel” olsa da Tesla için pek doğru bir tercih olmadığını söyledi.

Mark Cuban

Cuban uzun süredir Bitcoine şüpheyle yaklaşan milyarlerden. Aralık 2019da Bitcoinin güvenilir bir para birimi olabileceğinin “şansı olmadığını” söyledi. Son zamanlarda Forbes ile yaptığı röportajda bu duruşunu daha da katılaştırdı. Forbesa “Bitcoin altın gibi bir değer deposu herhangi bir sorunun çözümünden çok bir din gibi tapılıyor. BTC hayranları ne kadar kıyamet günü senaryolarına karşı bir önlemmiş gibi davranmak isteseler de durum aslında öyle değil.” diye bir yazı kalame aldı. Cuban daha önce Bitcoin ile muzları karşılaştırdı ve muz yemeyi tercih edeceğini söylemişti.

Sam Zell

Emlak uzmanı ve yatırımcı yakın zamanda bir Real Vision röportajında lider ​​kripto para birimini değerlendirdi. Insiderdan Theron Mohamede göre Zell “Açıkçası Bitcoin konusunda çok şüpheliyim. Nihayetinde BTC şu anki krize ve sisteme karşı bir çözüm olamayabilir. Ama şu anda bukalemunlarla dolu bir dünyada yaşıyoruz. Bitcoin piyasasına dahil olan herkesin takip etmek istediğim türden insanlar olduğuna inanmıyorum.” dedi.

Carl Icahn

2018de milyarder aktivist yatırımcı CNBCye Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini “saçma bulduğunu söyledi. CNBCye göre “Kripto para birimlerini sevmiyorum çünkü belki de anlamıyorum” dedi. Ünlü yatırımcı BTCnin nasıl düzenlendiğini sorguladı ve belki de kripto paralar için çok yaşlı olduğunu söyledi. Icahn “O şeye dokunmam diye ekledi.

Warren Buffett

Şubat ayında Buffett bir CNBC röportajında ​​Bitcoin ve kripto para birimleri için “temelde hiçbir değeri olmadığını söyleyen” sert sözler söyledi. Buffett “Onunla başka birine satmak dışında hiçbir şey yapamazsınız. Ama o zaman sorunu sattığınız o kişi alır.” dedi. Ayrıca herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını ve asla olmayacağını söyledi ancak bildirildiğine göre bazılarını doğum günü hediyesi olarak aldı.

Winklevoss İkizleri

En çok Harvardda lisans öğrencisi iken Facebookun kuruluşunun benzersizliği konusunda Mark Zuckberge meydan okumalarıyla tanınan İkizler Tyler ve Cameron Winklevoss 2017deki ilk Bitcoin milyarderleriydi. Ancak 2018de kripto para biriminin düşüşü sırasında Bitcoin nedeniyle 600 milyon dolar kaybettiler. Bloomberge göre kardeşler bu Kasım ayında bir kez daha Bitcoin milyarderleri oldu ve Bitcoin kazançları ile servetlerinin 10 haneli rakama dönüştüğünü gördü. Yakın tarihli bir Real Vision röportajında ​​Tyler bitcoinin değerinin 30 kat artacağını tahmin etti. Ayrıca buna “yüzyılın ticaretiadını verdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku