Dünya Ekonomik Forumu blockchain ve kriptoyu analiz etmek istiyor

0 0

 Dünya Ekonomik Forumu mevcut düzenlemeleri teknik standartları ve en iyi endüstri uygulamalarını inceleyerek blok zinciri ve kripto para birimi durumunu incelemek için yeni bir girişim yayınladı.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) blockchain ve kripto para birimlerinin durumunu değerlendiren yeni bir girişim başlatmak için Global Blockchain İş Konseyi (GBBC) ile işbirliği yaptı.

Küresel Standartlar Haritalama Girişimi (GSMI) olarak adlandırılan bu girişim birkaç farklı alanı inceleyerek endüstri ortamını belirleyecektir.

Dünya Ekonomik Forumu Blockchain Durumunu İncelemek İçin GSMIyı Başlattı

Yapılan duyuruya göre GSMI DEF ve GBBCnin beyni. Diğer önemli ortaklar arasında Accenture Digital Currency Initiative MIT Media Lab Global Digital Finance Hyperledger ING The Linux Foundation ve “diğer küresel kuruluşlar” yer alır.

Girişimin temel amacı üç alanı keşfederek “mevcut blok zinciri ve dijital varlık durumunu haritalamak ve değerlendirmektir”. Bunlar bağımsız ve uluslararası kuruluşlar tarafından yayınlanan mevcut teknik standartları mevzuatı ve kılavuzları ve sektörün en iyi uygulamalarını ve standartlarını içeriyor.

GSMI katalogları 30dan fazla teknik organizasyon 185 yargı bölgesi ve yaklaşık 400 endüstri grubundan çıktılar. Ortamı değerlendirerek grup kritik eğilimleri sentezleyecek ve “kamu ve özel sektör aktörleri için eylem odaklı rehberlik” sağlayacaktır.

Kuruluşlar herkesin raporlara ve kaynaklara tam erişime sahip olmasına izin vererek tüm süreci olabildiğince şeffaf tutmaya isteklidir. Amaçları “sektörü ileriye taşımak için düşünceli çerçeveler ve standartlar geliştirmeye çalışırken blok zinciri topluluğu ve ötesinde bir kaynak olarak hizmet etmek.”

Talebe Göre Doğdu

GBBC İcra Kurulu Başkanı Sandra Ro blok zinciri ve kripto para birimi endüstrilerinin son birkaç yılda yaşadığı hızlı büyümeyi vurguladı. Bu nedenle farklı sektörlerdeki tüm gelişmeleri takip etmek için alanın daha kapsamlı bir araca ihtiyaç duyduğuna inanıyor.

Sorumlu dağıtım ve birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak için bir köşe taşı işlevi görebilecek standartlarla ilgili bir faaliyet kataloğu için güçlü bir talep sinyali var.

 Dünya Ekonomik Forumunda Blockchain Başkanı Sheila Warren: Ekosistem politika yapıcılar ve ötesi tarafından ilerleyen teknoloji ve standartlara yaklaşımlarını bilgilendirmek için kullanılabilecek bu açık kaynağı oluşturmak için Global Blockchain İş Konseyi ve Blockchain Konsey üyelerimizle işbirliği yapmaktan heyecan duyduk dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku