Dünya devleri dolaşım yerleşimi için Blockchain kullanıyor

0 0

İspanya’nın Telefónica Deutsche Telekom ve İngiltere sağlayıcısı Vodafone dolaşım indirim anlaşmalarının çözümü için bir deneme bloğu zinciri çözümü tamamladı.

Blockchain başlangıcı Clear tarafından geliştirilen çözümün telkos için sermaye maliyetlerini azaltması daha hızlı gelir tanımayı desteklemesi ve şirketler arası fırsatlar ile iş akışları için daha verimli bir çözüm sağlaması bekleniyor.

Hem Telefónica İnovasyon Girişimleri hem de Deutsche Telekomun Telekom İnovasyon Havuzu bu yılın başlarında Blockchain yerleşim sistemini geliştirmeye başlaması için 13 milyon dolarlık Clear A yatırımına katıldı.

Kesinleşmiş deneme çözümü 2019 için üç sağlayıcıdan veri dolaşımı otomatik yerleşim için bir sistem içeriyordu.

Sistemin kullanılması Telefónica Deutsche Telekom ve Vodafoneun “dakikalar içinde” yıllık uzlaştırma sonuçları elde etmesini ve veri tutarsızlıkları hakkında gerçek zamanlı ve çok taraflı bilgi sahibi olmasını sağladı. Sağlayıcılar sistemdeki verileri anında güncelleyebiliyor ve değiştirebiliyor.

Deutsche Telekom Global Carrier ticari dolaşım hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Johannes Opitz gelişen küresel telekom altyapısı için blockchain çözümünü kullanmanın faydalarını açıkladı:

“ Dolaşım indirim anlaşması mutabakatı hatalara eğilimli karmaşık maliyetli bir süreçtir […] Clearın çözümünü kullanarak operatörler artık ortakların bir ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde işlem yapma yeteneğine sahip olacaklar – 5G ve Edge ekosisteminde önemli bir yetenek; operatörlerin iş ilişkilerinin ve iş modellerinin önemli ölçüde büyümesini öngörüyoruz.”

Üç telekom devi otomatik dolaşım çözümünün 5G Edge computing ve Internet gibi teknolojiler için gereken yeni hizmetleri desteklemek adına yeni iş ortaklıkları için bir destek sağlayacağı umuduyla diğer sağlayıcıları Clearın çözümünün kullanıcı ağına katılmaya çağrıyor.

Clearın kurucu ortağı ve yürütme başkanı Eran Haggiag “GSMA [Mobil İletişim için Küresel Sistem] ve GLF [Global Liderler Forumu] gibi önde gelen endüstri kuruluşlarından yapılan girişimlerin artık çok sayıda kullanım durumunda endüstri tarafından benimsenmesi için baskı yaptığını söyledi. Çözümün firmalar arasındaki sözleşmeler için kontrol güvenlik ve gizliliği garanti edebileceğini belirtti.

Vodafone Roaming Services CEOsu Sherif Bakir de benzer şekilde sistemi telekom altyapısı için gelecekteki yol haritasına bağladı ve şunları kaydetti:

“5G ve IoT gibi yeni daha karmaşık teknolojiler piyasaya sürüldüğünde dolaşımdaki daha radikal yenilik dijitalleşmeyi bir sonraki seviyeye taşıyacak. Vodafone blockchainin çözüm olduğuna inanıyor ve kullanımı daha da sürekli inovasyon için temel oluşturacak. Clear’ın çözümü blockchain’in faydalarının sağlam bir gösterisidir.”

Blockchain ve en iyi telkolar

Özellikle üç telko da operatörler arası dolaşım anlaşmaları teknolojisine geçmeden önce blockchain uygulamasına girdi.

Teléfonica Ocak ayında Bilim ve Teknoloji Parkları Birliği ile yaklaşık 8.000 firmaya blok zincirine erişim izni vermek için bir ortaklık yaptığını açıkladı. Ayrıca daha önce blockchain uygulamalarında Microsoft ve IBM ile ortaklık kurdu.

2019 sonbaharında Deutsche Telekomun bir yan kuruluşu kurumsal müşteriler için bir Alman Blockchain Ekosistemi başlattı ve telekom sağlayıcısı da blockchain tabanlı bir mobil kimlik çözümü geliştirmek için Güney Korenin en büyük kablosuz taşıyıcısı SK Telecom ile ortaklık kurdu.

Bu Mart ayında Vodafone tedarikçilerini değer zincirlerinde doğrulamaya yardımcı olmak için blockchain tabanlı bir dijital kimlik platformunu araştırdığını duyurdu.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku