Dünya çapında 9 bine ulaştı… Peki en çok nerede?

0 0

Bitcoin ATM sayıları istikrarlı bir şekilde çoğalıyor. Dünya çapında yaklaşık 9000 Bitcoin Atmleri oluşturuldu. BTC ATM sayılarının en fazla olduğu ABDyi Kanada ve İngiltere takip ediyor.

Kripto para birimi ATM izleme web sitesi Coinatmradara göre mevcut durum itibariyle 71 ülkede alım satım yapılabilecek 8.947 BTC ATMleri yer alıyor ve 211239 ATM olmayan yerler bulunuyor. Site Pazartesi günü yaptığı açıklamada Temmuz ayında kripto Atmlerin sayısının 8.490ten 8.919e yükseldiğini söyledi. 544 yeni BTC Atmsi varken bu ay süresince 115 tanesi tamamen kapatıldı ve 429 tane makine kaldı.

ABD Los Angeles Chicago Miami Houston Dallas ve Atlanta gibi yerlerde bulundurduğu 6.879 makine ile Bitcoin Atm (Btmler) sayılarında lider olma yolunda ilerliyor. Kanada çoğu Toronto Montreal ve Vancouverda bulunmak üzere 816 BTC ATMleri ile ikinci sırada yer alıyor. Coinatmradara göre 50den fazla BTC ATM lokasyonuna sahip diğer ülkeler arasında İngiltere Avusturya İsviçre İspanya Almanya Çek Cumhuriyeti Polonya ve İtalya bulunuyor.

                   Dünya çapında Bitcoin ATM konumlarının haritası

Mevcut durumda 43 üretici ve 554 operatör bulunuyor. En çok BTC ATMsi üreten şirket Genesis Coin ay boyunca 157 makine üreterek Temmuz ayı sonunda 3.101 makineye sahip oldu. General Bytes Temmuz ayında 103 adet makine üretiminde bulunarak 2.661 ATM ile en büyük ikinci üretici oldu. Coinsource ise geçen ay 56 BTC ATMsi ekledi.

Operatörlerden en fazla makineye sahip olan Temmuz ayında eklediği 461 makine ile 791 makineye ulaşan Bitcoin Depot oldu. İkinci en büyük operatör 436 makine ile Rocketcoin olurken sonrasında ATM Coiners Coin Club Coin Flip ve Coinsource gibi isimler yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku