DÜNYA ÇAPINDA 3.500 BİTCOİN ATM MAKİNESİNDEN DAHA FAZLASI VAR

0 0

Para birimi için yapılanlar kadar yaygın olmasa da kripto ATMleri Bitcoin gibi kripto satın almak ve satmak için popüler olmaya devam ediyorlar.

Bugün dünya çapında 3.500 Bitcoin ATMsinin kurulu olduğu ve faaliyete geçtiği için ve bunun kripto Dünyası için bir dönüm noktası olduğu yadsınamaz.Bitcoin ATM lokasyonlarını takip eden lider bir kurum olan Coinatmradarın en son verileri bitcoin fiyatlarındaki düşüşün kripto ATMlerinin dünya genelinde kurulup kullanılma oranına çok fazla etkisi olmadığını gösteriyor.Veriler basın süresi itibariyle dünya genelinde 3503 bitcoin ATMnin bulunduğunu gösteriyor.Bu kurulu ATMlerden 1.846sı (yaklaşık yüzde 52.7) sırasıyla yüzde 49luk altokinler ve bu ATMlerin% 32.1i litecoin ve etheri desteklemektedir.Bu yeni dönüm noktası bitcoin ATMlerinin toplam sayısının 2017nin başında 1000 kurulum işaretini geçmesinin ardından 17 ay sonra geliyor.Coinatmradarın verileri Kuzey Amerikanın dünya çapında en büyük ATMlerin yoğunluğuna sahip olduğunu ve dünya çapında kurulu olan toplam ATMlerin% 7405ine tekabül eden 2.594 bitcoin ATMlerin yüklü olduğunu bildiriyor.Kuzey Amerikayı bu konuda geçmek uzak olsada Birleşik Krallık ve Avusturyada Avrupada egemen durumdalar.Onları Rusya ve Çek Cumhuriyeti takip ediyor.

Bitcoinin fiyatı özellikle yılın ilk çeyreğinde en çok değer kazandı. Bu rakam şubat ayında% 50 düşüşle 7000 $ ın altına düştü.Fiyat düşüşüne rağmen üreticiler yeni kripto ATMlerini kurmaya devam etti. Rapor ATM operatörlerinin tüm dünyadaki makinelerin kurulumunu hızlandırdığını gösteriyor.Mayıs ayında dünya çapında kurulu ve çalışan 3.052 kripto para birimi vardı.

Yeni rapordan ATMler aracılığıyla kripto para alım satımına yönelik talep artışı ve iş modelinin fiyatlarda yaşanan durgunluğa rağmen üreticiler için kârlı görünmesi gibi birkaç şey sayabiliriz.Üreticiler iki yönlü makinelerle tüketicilere artan seçenekler sunuyor.İki yönlü ATMler tüketicilerin kripto para satın almasına ve satmasına izin verirken tek yönlü makineler yalnızca kripto satın almak içindir.İki yönlü makineler için pazar payı da% 35.32den% 37.03e yükseldi çünkü üreticiler ticaretin her iki tarafında da ücret almak için gelişmiş donanımlara yatırım yaptılar.Üreticiler olarak iki şirket olaya hakim: Amerikan şirketi Genesis Coin (% 33.69) ve Avrupa merkezli General Bytes (yüzde 26.89).

Veriler Bitcoinin hala dünyadaki en popüler kripto para birimi olduğunu göstermektedir. Dünya genelinde kurulu tüm makinelerin yaklaşık yüzde 999u bitcoini desteklerken yüzde 527si ise alt koinleri destekliyor burda litecoin en popüler olanıdır.Dünya çapında kurulu bitcoin ATMlerinin sayısındaki aylık artış ve kriptolara yönelik kötümserlik ile gelecek sektör için iyi görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku