Dün Yaşanan Kaosun Ardından Veri Şirketleri ve Analistlerden Çarpıcı Açıklamalar Geldi!

0 114

Bazı uzmanlar, Bitcoin’in (BTC) fiyat hedefi olan 400 bin dolar’ı ikiye katlarken, analitik şirketi Santiment, kripto para duyarlılığının 2021 için rekor düşük seviyelere düştüğünü bildirdi.

Santiment’e göre, Bitcoin’in 60 bin dolar’ın altına düşerek şu anki fiyatı 57.200 dolar’a düşmesinin ve Ethereum’un bu hafta 2 bin dolar’ın altına düşmesinin ardından bu düşük duyarlılık ortaya çıktı.

Kripto para veri platformu Augmento duyarlılığın ‘boğa’dan’ hafif düşüşe ‘doğru kaydığını belirterek dün meydana gelen düşüşün etkisini belirtti. Bu arada Alternatif Kripto Korku ve Açgözlülük endeksi neredeyse hiç değişiklik göstermiyor, sayaç hala açıkça “açgözlülükte” duruyor.

Genel kripto para birimi piyasa değerinin 1,9 trilyon dolar civarında istikrar kazanmadan önce kısa bir süre için 1,8 trilyon doların altına düştüğünü gören dünkü satış, deneyimli analistleri rahatsız etmiş gibi görünmüyor. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, 8 Nisan tarihli haber bülteninde, düşüşün “nispeten düşük hacimlerde gerçekleştiğini” belirtti.

Greenspan, Bitcoin madencilerinin, ağın hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 179 milyon exahash’a ulaşmasıyla düşüşün farkına bile varmadıklarını belirterek, “madencilerin Bitcoin’i piyasaya geri satmak yerine şu anda istiflediğini” ekledi. Bu genellikle, madencilerin daha yüksek fiyatlar beklediklerinin bir işareti olarak alınır.

Tarih, BTC’nin Rallisine Daha Yeni Başladığını Gösteriyor

Bloomberg Stratejisti Mike McGlone tarafından 5 Nisan’da yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in yakında geçmiş Bitcoin boğa koşularını temel alarak 400 bin dolar’a yaklaşabileceğini öngördü ve şunları ekledi:

“Eylül ayında, kripto para piyasasında yaşanan 180 günlük dalgalanma, Ekim 2015’ten itibaren tüm zamanların en düşük seviyesiyle eşleşti. O ayın ortalama fiyatından, Bitcoin 50 katın biraz üzerinde artarak 2017’de zirveye ulaştı”

Rapor, bu zirveye ne zaman ulaşılacağına dair belirli bir zaman dilimi vermese de, önümüzdeki çeyrekte fiyatın “60 bin dolarlık direnci aşıp 80 bin dolara doğru ilerleyeceği” belirtiliyor.

Bitcoin analiz hesabı “Ecoinometrics”, geçmişte BTC fiyatının önceki halving’lerden 300 ila 350 gün arasında patladığını tweetledi. Şu anda en son halving olayından itibaren 329 gündeyiz. Önümüzdeki Mayıs ayında önceki halving gibi bir şey olursa, Bitcoin fiyatı 700 bin doları aşabilir veya 40 bin doların çok altına düşebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku