Dubaili IBC Group 100.000 Bitcoin Yatırımı Yapacaklarını Açıkladı!

0 0

Dubaili IBC Groupun sahibi Khurram Shroff ABDnin Miami kentinde kripto para geliştirmelerine yardımcı olmak için tarihi Bitcoin yatırımı taahhüdünde bulundu.

Orta Doğudaki Blockchain teknolojisinin poster çocuğu olan Dubai IBC Groupun Başkanı Khurram Shroff Miami 2.0 Blockchain Strateji Vakfı ve diğer ilgili ortak girişim projelerini kurmak ve kalkındırmak için 100 bin Bitcoin (şu anki değeri yaklaşık 5.8 milyar dolar) yatırımı taahhüdünde bulunduklarını söyledi. Shroff Miami 2.0 Blockchain Stratejisinin desteğinin 2021in sonunda günlük 200 milyar dolar işlem gerçekleştireceği tahmin edilen kripto para biriminin kullanımını katlayacağını umduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin tarihinin en büyük yatırım taahhüdünü veren IBC Group dijital para biriminin birden fazla sektörde benimsenmesini kolaylaştırmada önemli olacak ve Miaminin Bitcoini günlük işlemlere entegre etme vizyonuna yardımcı olacak. Ethereum 2.0ın da hevesli bir destekçisi olan Shroff daha önce beacon chainin Kasım 2020de piyasaya sürülmesi için gerekli eşiğe ulaşmasında etkili olmuştu.

100 bin Bitcoin yatırımı taahhüdü Miamideki gayrimenkul projelerinde Blockchain teknolojisinin kullanımının artırılması için IBC Groupa ABD merkezli gayrimenkul geliştiricisi Burkhan World Investmentın yakınlaşmasından sonra geldi. Shroff “Tarihteki en büyük Bitcoin yatırımını yapmak şehirlerin Blockchaini benimsemesine yardımcı olma taahhüdümüzün bir kanıtıdır ki bunu yaygın olarak benimsemeyi sağlamanın anahtarı olarak görüyoruz” dedi.

Burkhanın şu anda Miamide teknolojik yeniliklerle güçlendirilmiş 1 milyar doların üzerinde gayrimenkul projesi bulunuyor. Miami belediye başkanı Francis Suarez’in Blockchaine olan ilgisinden ilham alan IBC Group ve Burkhan her fırsatta Miami’nin stratejik teknoloji vizyonunun bir parçası olmayı dört gözle beklediklerini söylüyorlar. Suarez geçmişte “Miami gibi şehirleri teknoloji şehri yapmaya çalışıyoruz. Miamiyi ülkedeki en ileri teknoloji şehirlerinden biri olarak konumlandırmak daha büyük bir oyunun parçası” demişti.

Belediye başkanı tarafından yapılan duyuruda Miaminin ABDde önde gelen bir teknoloji merkezi olma hedefine ulaşmasına yardımcı olacak Miami 2.0 Blockchain Strateji Vakfını adeta ateşlerken Shroff Miamiyi Blockchain teknolojisinin benimsenmesinde de ön planda olan Dubai ile aynı konuma taşıyabilecekleri ve ABDde tümüyle Blockchain kullanan ilk şehir olabileceğine inandığını ifade etmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku