Washington Post: Teşvik Paketi 5 Trilyon Dolar Oldu! Bitcoin (BTC) İçin Büyük Müjde!

0 1

Göreve yeni başlayan Biden yönetimi Amerika’nın ekonomik faaliyetini canlandırma hamlesi ile Bitcoinin fiyatını olumlu yönde etkileyeceğe benziyor. Demokratlar halihazırda 19 trilyon dolarlık bir mali teşvik yasası üzerinde çalışırken Washington Posttan bir rapor milletvekillerinin 3 trilyon dolarlık bir teşvik paketini daha şimdiden tartışmakta olduklarını gösteriyor. 

Ek 3 Trilyon Dolarlık Teşvik 

COVID-19 salgınının sebep olduğu ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlama nedeniyle Merkez bankası yeni bir para basımının arifesinde görünüyor. Zaten trilyonlarca dolar ekonomiye pompalandı ve yakında daha fazlası gelecek. Bu devasa likidite pompası Bitcoin yatırımcıları için bir müjde niteliğinde.

Büyük enflasyon ve para birimi devalüasyonu korkuları şimdi kurumsal ve şirketleri Bitcoine her zamankinden daha yakın hale getiriyor. Bitcoin evangelisti ve Morgan Creek Digitalin kurucusu Anthony Pompliano  şunları söyledi:

Politikacılar 1.9 trilyon dolar teşvik paketine ek olarak 3 trilyon dolarlık ek bir teşvik paketi üzerinde tartışıyorlar. Bu manyaklar o kadar çok para bastı ki ben artık takip edemiyorum. Bitcoin için harika bir haber

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen CNBCnin Closing Bell adlı programda yaptığı son röportajda Bitcoini bir kez daha “oldukça spekülatif” bir varlık ve “yasadışı işlemler için bir araç” olarak nitelendirdi. Ünlü yazar Robert Kiyosaki Yelenin suçlamalarına şöyle yanıt verdi: 

Yellen Bitcoini suçluyor. Fiat daha önce hiç suç faaliyetlerinde kullanılmamış mı? Kim bu elit politikacılara inanır? Bizi saf mı sanıyorlar? Şimdi daha fazla Bitcoin altın ve gümüş almanın zamanı

Şirketler ve Finans Devleri Bitcoinden Umutlu

Milletvekilleri Bitcoin hakkında konuşmaya devam ederken büyük şirketler ve finans devleri para basmanın dezavantajını ve enflasyonun risklerini gerçekten anlıyor gibi görünüyor. Bu nedenle sermayelerini korumak için hepsi potansiyel hedge varlık sınıfı olarak Bitcoine  yöneliyorlar.

Geçen hafta Tesla nakit rezervlerinin yaklaşık yüzde 8ini lider kripto para birimine yatırarak 15 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını duyurdu. Yine de Tesla CEOsu Elon Musk Bitcoin hayranı olmadığını açıkladı. Ancak tam da itibari para biriminin negatif faiz oranına sahip olduğu anda fazla parayı Bitcoin gibi hızla gelişen varlıklara koymanın akıllıca bir seçenek olduğunu belirtti.

Yönetim altındaki 8 trilyon dolardan fazla varlık yöneten dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock Bitcoine yatırım yaptığını duyurdu. BlackRock genel müdürü Ried Ricker da Bitcoine yatırım yapma kararı konusunda aynı şeyi söyledi:

“Geçmişte elimizde tuttuğumuzdan çok daha fazla nakit tutuyoruz. Zaman lehimize çalışmadığından faiz oranlarının bir riskten korunma işlevi görmemesi ve bu nedenle elimizdeki paranın diğer varlıklara çeşitlendirilmesi biraz mantıklı. Nakit olarak elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto para gibi şeylerde tutmak bana mantıklı geliyor ancak belirli bir tahsis veya hedef tutmayı benimsemem. “

Son birkaç ay içinde en büyük finans devlerinden bazıları Bitcoine  giriş yaptıklarını açıkladı. Merkez bankalarına büyük yatırımcıları nakit paralarını BTCye yatırmaya ve gerçek potansiyelini anlamaya zorlayan para basma çılgınlığı için teşekkür etmeyi tercih ederiz.

 Bitcoin 50 bin doların üzerinde güçlü görünüyor ve teknik göstergelere göre parabolik ilerlemesi bir sonraki rallinin 240 bin dolar a çıkacağını gösteriyor. Bitcoin vadeli işlemlerine ve diğer teknik göstergelere olan açık ilgi de rekor seviyede.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku