Dubai Merkezli Kripto Para Yatırım Şirketi 750 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satıp Bu İki Altcoin i Alacağını Açıkladı

0 7

Dubai merkezli kripto para fonu FD7 Ventures dün yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Cardano ve Polkadot satın almak için 750 milyon doların üzerinde Bitcoin satacağını söyledi. Her iki blockchain düşük maliyetli akıllı sözleşme dağıtımını destekleyebilen ve yeni geliştiricilere ölçeklenebilirlik sağlayabilen yüksek hızlı ağlardır.

Fon çoğu Bitcoinde olmak üzere 1 milyar doların üzerinde net varlığa sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak şirketin yöneticileri Bitcoinin artık prestijini kaybettiğini ve daha yeni blockchainlerin daha iyi bir yatırım olduğunu söylüyor. FD7 genel müdürü Prakash Chand yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Bitcoinin piyasaya çıkan ilk kripto para olması ve toplumun ona bir değer deposu olarak anlam vermesi bir yana Bitcoinin aslında oldukça yararsız olduğunu düşünüyorum. Ethereum Cardano ve Polkadot önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoinden daha değerli olacak

Chand bu iki projenin “yeni internet” in temeli olduğunu ve son zamanlarda bir aracıya güvenmeden eşler arası bir şekilde iş yapan yeni nesil İnternet şirketi girişimlerini tanımlamak için kullanılan bir terim olduğunu söyledi.

Cardano Kurucusu Şirketi Tebrik Etti

FD7nin açıklamalarında söylediği gibi bunlardan bazı örnekler Cardano’nun Afrika’daki bankasız bireylerin ihtiyaçlarını karşılayan bir blockchain çözümü yaratma çabaları ve Polkadot’un Web3 projelerinden oluşan bir ekosistemi sürekli geliştirmesi.

 Bu arada Cardanonun kurucusu Charles Hoskinson fonun kararını tebrik etti ve şöyle bir tweet attı:

“Ekosisteme hoşgeldiniz FD7 Ventures. Herhangi bir teknik desteğe ihtiyacınız olursa bize bildirin.” 

FD7 sırasıyla Cardano ve Polkadotun yerel tokenleri olan ADA ve DOTu satın almaya başladığını iddia etti. Son 24 saatte DOT fiyatı düşen piyasanın geri kalanına paralel olarak yüzde 9 düştü. Buna karşılık Cardano yüzde 4 artışla piyasaya meydan okuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku