Dubai Makamlarından Kritik Uyarı: Bu Altcoin İle Alakamız Yok!

69

Teknoloji dostu bir bölge olarak Dubai, kripto paralar ve Blockchain de dahil olmak üzere yeni ve gelecek vaat eden projelere ev sahipliği yapmakla bilinir. Ancak yeni kripto para birimlerinin hızla ortaya çıkışı ve şüpheli kampanyaları güvenilir olanlardan ayırt etmesini zorlaştırıyor.

Dubai Coin Uyarısı

Dubai İletişim başkanlığı, ”şehrin resmi kripto para birimi” olarak anılan ve yüzde 1.000 artış gösteren Dubai  Coin adlı bir kripto para birimi ile hiç bir ilişkilerinin olmadığını duyurdu. Yetkililer şu açıklamayı yaptı.

Dubai Coin şehrin resmi kripto para birimi değil. Bu altcoin’i tanıtan web sitesi, ziyaretçilerinden kişisel bilgileri çalmak için tasarlanmış ayrıntılı bir kimlik avı kampanyasıdır. Bu konuda yatırımcıları uyarıyoruz.

Duyurunun ardından, büyük listeleme platformları CoinMarketCap ve CoinGecko Dubai Coin’i sayfalarından kaldırdı. TradingView’den alınan verilere göre altcoin’in fiyatı resmi açıklamadan bu yana yüzde 50’den fazla değer kaybetti.

ArabianChain iddiaları yalanladı

Dubai Coin’in şu anda feshedilmiş web sitesi, bölgede geliştirilen halka açık bir Blockchain olan ArabianChain Technology tarafından desteklenen bir proje olduğunu iddia ediyor. ArabianChain, yetkililerden bir gün önce şüpheli altcoin’in web sitesinin şirketle ilgili olmadığını hızlıca duyurdu. Ayrıca proje web sitesini bir aldatmaca olarak adlandırdılar.

ArabianChain web sitesi, DBIX’in, platformun yerel dijital para birimi olduğu ve söz konusu altcoin ile ilgilisi olmadıklarını belirtti. Resmi açıklamaya göre “DBIX, Arabianchain’in yakıtı ve bölgedeki ilk madencilik yapılabilir dijital para birimidir”

Dubai Coin ile ilgili şimdi kaldırılan bir basın bülteni, “Şehir tarafından piyasaya sürüldüğünü ve şehrin fiili dijital para birimi olmaya hazırlandığını” iddia ediyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerine karşı olumlu tutumu ile bilinir. Bu yılın başlarında, ülkenin Finansal Hizmetler Otoritesi, emirlikteki kripto para birimi düzenlemeleri için standart bir çerçeve oluşturma çabalarını hızlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku