DOLARIN HIZLI YÜKSELMESİ TÜRK BORSALARINDAKİ İŞLEM HACMİNİ BÜYÜK ORANDA ARTIRDI

0 0

ABD ile son günlerde yaşanan krizin ekonimizi olumsuz etkilediği ortada.Ben bu yazıyı yazarken Dolar 679 seviyelerinde seyrediyor.Merkez bankasının yaptığı likidite açıklaması biraz da olsa yangını söndürmüş gibi olsada doların seviyesi yeniden tırmanışa geçmişe benziyor.

Doların ve döviz piyasasının bu denli yükselmesi ekonomimiz için kötü olsada Türk kripto borsalarına bu yükseliş iyi gelmişe benziyor.Örnek vermek gerekirse Btctürkün işlem hacmi 12 milyon doları aşmış durumda.Doların değer kazanmasıyla ya da farklı bir ifadeyle Türk Lirası’nın değer kaybetmesiyle kripto para borsası değer kazanmışa benziyor.Hemde şu anda ayı sezonunu yaşarken birçok kişi kriptoya odaklanmışa benziyor.Birçok kişi yerel bankalara güvenmediğinden paralarını kripto borsalarında tutmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay Afrika’da gerçekleşen BRICS zirvesine katılmıştı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan “Rusya ile kripto para birimi üzerinde çalışmak istiyoruz demişti. Ayrıca İranın da kripto para birimi ile ilgilendiği ve projeler üzerinde çalıştığını duyuyoruz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku