Dolar milyonerleri arasında yapılan Bitcoin anketinden ilginç sonuçlar çıktı

0 0

Kripto para satın almak isteyen milyonerlerin sayısı gün geçtikçe artıyor ve son günlerde yapılan yeni bir anket milyonerlerin yüzde 73ünün 2022den önce dijital varlıklara yatırım yapmak istediğini gösteriyor.

Finansal danışmanlık organizasyonu deVere Group tarafından yürütülen anket katılımcıların yüzde 73ünün kripto para birimlerine doğru yöneldiğini ortaya çıkardı ve bu oran 2019da yüzde 68di.

Katılımcılar yaklaşık olarak 1.32 milyon ABD Dolarına eşit olan 1 milyon Sterlinden fazlasına sahip olan bireylerdi. Katılımcılar  ABD İngiltere Asya Afrika Orta Doğu Avustralya ve Latin Amerika dahil çok çeşitli bölgelerden seçildiler.

DeVere Group CEOsu ve kurucusu Nigel Green ankette Bitcoinin bir kez daha yüzde 125lik bir artışla bu yıl en iyi performans gösteren varlıklardan biri olduğunu belirterek şunları ekledi:

“Anketin gösterdiği gibi bu etkileyici performans dijital para birimlerinin paranın geleceği olduğunu ve geçmişte kalmak istemediklerini giderek daha fazla anlayan varlıklı yatırımcıların dikkatini çekiyor.”

 “Hiç şüphe yok ki ankete katılan bu milyonerlerin birçoğu fiyat artışının önemli bir etkeninin dijital varlık sınıfının şu anda sunduğu yüksek getirilerden yararlanan kurumsal yatırımcılar tarafından ifade edilen artan ilgi olduğunu görmüştür.”

Wall Streetteki eski Bitcoin şüphecileri bile dijital para birimlerine karşı ısınıyor. Yakın zamanda yapılan bir New York Times konferansı sırasında JPMorgan Chase’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEOsu Jamie Dimon blockchain teknolojisine ve “uygun şekilde desteklenen uygun şekilde düzenlenmiş” kripto para birimlerine “inandığını” söyledi.

Dimon JPMorgan o zamandan beri dijital varlıkları benimsemiş olmasına rağmen 2017de Bitcoini bir dolandırıcılık olarak adlandırdığında manşetlere çıktı.

Milyarder hedge fonu yöneticisi Ray Dalionun hala Bitcoin hakkında pek çok şüphesi var ancak Salı günü kendi şüpheciliğini sorguladı ve şöyle bir tweet attı:

“Bitcoin ile ilgili bilmediğim ya da yanlış bildiğim şeyler olabilir bu yüzden bu konuda düzeltilmeyi çok isterim”

Dalio Bitcoinin bir değer deposu olarak düştüğünü ve hükümetlerin “onu yasaklayabileceğini ve kullanımını çok tehlikeli hale getirebileceğini” öne sürdü. Ayrıca merkez bankalarının çok uluslu şirketlerin ve büyük kurumsal yatırımcıların bunu kullanmasını hayal edemediğini söyledi.

Milyonerlerle yapılan anketin yayınlandığı gün Bitcoinin toplam piyasa değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 336 milyar dolara ulaştı ve fiyatı Aralık 2017de ulaşılan 19.763 dolara oldukça yaklaşarak 18 bin doların üzerine çıktı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku