Bitcoin madenciliği gelirinde ciddi artış

0 3

Analitik sağlayıcısı Glassnodedan gelen veriler Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelirin blok ödüllerinin şu anki değerinin iki katı olduğu zamanki seviyelere geri döndüğünü gösteriyor.

Halving mayıs ortasında gerçekleştiğinde BTC fiyatları 9 bin dolar civarındaydı. 18 Kasımda ikiye katlayarak 18 bin dolara çıktı. Bu da madencilerin kârda kalırken giderlerini karşılayacak kadar varlığı satmaları gerektiğinden bir korelasyon olduğunu gösteriyor. Daha yüksek fiyatlar daha fazla kar anlamına geliyor.

Coinbase blok ödüllerinin ve madencilere ödenen işlem ücretlerinin toplam değerini takip eden Blockchain.com bulguları doğruluyor.

Blok ödülleri ve işlem ücretlerini içeren günlük gelir rakamı 18 Kasım için 212 milyon dolar ile bir yılın en yüksek rakamıyıd. Bir önceki zirve 20.6 milyon dolara ulaştığı zaman 6 Mayıstı. Blok ödüllerini 125 BTCden 625 BTCye düşüren yarılanma olayının ardından gelir günde 7 milyon doların biraz üzerine düştü.

Madencilik geliri bir haftadan kısa bir süre içinde Bitcoin fiyatının yüzde 45ini silen pandeminin neden olduğu kripto piyasasındaki çöküşün ardından bu yıl 18 Martta daha erken bir düşüş yaşadı. Madencilik geliri keskin bir şekilde düştüğünde aşırı kaldıraçlı madenciler elverişsiz piyasa koşulları nedeniyle teslim olmaya başlayabilir.

Fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıkça şu anda bunun tersi oluyor.

Ağın sağlıklı ve madencilerin mutlu olduğunu gösteren bir başka faktör de şimdiye kadarki en yüksek seviyesinden sadece yüzde 10 uzakta olan hash rate.

Bitcoin madenciliğinin çoğunluğunun gerçekleştiği Çinde yağışlı sezonun sona ermesinin ardından ucuz hidroelektrik gücü kuruduğu için yer değiştirme hazırlıkları için kuleler kapatıldı. Bu mevsimsel hash oranının yüzde 37lik bir düşüşle saniyede 98 Exahashın altına düşmesine neden oldu.

O zamandan beri çoğu kişinin fiyatlarla ilişkili olduğuna inandığı hash oranı 1434 EH / sye yükseldi ve Bitinfocharts.coma göre Ekim ortasındaki 1576 EH / s zirvesine çok da uzak değil.

Mevcut madencilik geliri rakamları ve hash oranı toparlanması boğa piyasasının devamı için iyiye işaret ediyor bu da Bitcoin fiyatlarını yıl sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku